Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Skórnicki cieszy się, że Orzeł nie jest faworytem. Właściwy moment na powiększenie PGE Ekstraligi

- eWinner 1.Liga będzie mocniejsza kosztem PGE Ekstraligi. Być może to najlepszy moment na powiększenie najwyższej klasy rozgrywkowej - mówi Adam Skórnicki. Trener Orła cieszy się, że jego zespół nie jest w gronie faworytów.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Adam Skórnicki WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Adam Skórnicki

Orzeł Łódź po tym, jak odszedł od nich lider, Rohan Tungate, a zespół nie został jakoś znacząco wzmocniony, nie jest wymieniany w gronie faworytów do czołowych lokat w eWinner 1.lidze. - Cieszę się z tego, że tak nas oceniają. To pokazuje, że czeka nas wiele pracy. Musimy się spiąć, bo taryfy ulgowej na pewno nie będzie - mówi Adam Skórnicki.

Być może paradoksalnie będzie łatwiej drużynie z Łodzi, bo pojedzie bez większych oczekiwań na spektakularny wynik. - Presja w sporcie normalna rzecz. Każdy ma jakieś marzenia i cel, który chciałby osiągnąć. Jeżeli nam się nie będzie chciało wygrywać czy walczyć o najwyższe lokaty, to takie podejście bez presji też jest bez sensu - uważa trener Orła.

Kluby eWinner 1. Ligi w okresie transferowym zbroiły się na potęgę. Kilku znaczących żużlowców z najwyższej klasy rozgrywkowej przeszło do ligi niżej. - Kosztem PGE Ekstraligi wzmocniła się eWinner 1. Liga. Być może to jest właśnie moment na to, o czym mówi się od paru lat, czyli powiększeniu najwyższej klasy rozgrywkowej. Może wówczas nie będzie ten przeskok taki drastyczny i beniaminkom będzie łatwiej zaaklimatyzować się w PGE Ekstralidze - uważa Skórnicki.

Orzeł na pozycji U24 ma m.in. Luke'a Beckera. Amerykanin wydaje się być podstawowym wyborem na tę nową pozycję w składzie. - To jest ciekawy zawodnik. Po zeszłym sezonie żużlowcy, którzy nie startowali w Europie są dużym znakiem zapytania. W USA trochę inaczej do tego podchodzą. Kontakt z motocyklem w jego przypadku był dość częsty. Miejmy nadzieję, że szybko wkomponuje się w zespół i będziemy mieli z niego pożytek - wierzy trener Orła.

Ekipa Adama Skórnickiego przygotowuje się do sezonu 2021 i ma w planach obozy i zgrupowania. - Od początku grudnia zawodnicy rozpoczęli przygotowania indywidualne. Od 4 stycznia mamy w planach kilkudniowy obóz w górach. Po powrocie nadal będą miały miejsce zajęcia indywidualne lub w jakiś małych grupach. Przed samym wyjazdem na tor zrobimy jeszcze jakieś małe zgrupowanie - tłumaczy Adam Skórnicki.

Zobacz także: Nie było rozmów Zengoty z Motorem
Zobacz także: Od dziecka chciał jeździć dla Stali Gorzów

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy

Czy sezon 2022 to dobry moment na powiększenie PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×