KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Apel szefa duńskiego żużla. Chodzi o kibiców na trybunach

Joergen Bitsch, szef Duńskiego Związku Motorowego, apeluje o możliwość rozgrywania meczów żużlowych z kibicami na trybunach. Nie rozumie, dlaczego obecne ograniczenia dotykają speedway.
Dawid Borek
Dawid Borek
Nicki Pedersen WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Nicki Pedersen

W tym tygodniu zostaną zainaugurowane rozgrywki Metal Speedway League. Najwyższa liga w Danii powróci tym samym po roku przerwy - miniony sezon nie doszedł do skutku z powodu pandemii koronawirusa.

Póki co spotkania będą odbywać się za zamkniętymi drzwiami. Joergen Bitsch, szef Duńskiego Związku Motorowego, będzie jednak walczyć o możliwość obecności kibiców na trybunach.

Postara się przekonać rząd o zgodę dla fanów na meczach żużla. Tak, jak dzieje się ze spotkaniami ligi piłkarskiej, gdzie kluby mogą wpuszczać ograniczoną liczbę sympatyków sportu.

ZOBACZ WIDEO Leon Madsen i jazda parą. Jest za szybki dla kolegów, a może problem leży gdzie indziej?

- Z całym szacunkiem zarówno dla rządu, jak i klubów piłkarskich, ale muszę przyznać, że to niespójne, że duńskie sporty motorowe, w tym żużel, nadal są ograniczane surowymi obostrzeniami - mówi Bitsch dla oficjalnej strony duńskiej federacji.

- Mecze żużlowe odbywają się w plenerze, stadiony mogą pomieścić 10 tys. widzów. W zeszłym roku testowaliśmy warianty z podziałami sektorów, oddzielnymi wejściami, osobnymi toaletami, dodatkowymi ochroniarzami i wyznaczaniem miejsc siedzących w odpowiedniej odległości. W ten sposób możemy wpuścić np. 500 widzów - opisuje działacz.

Nie ma wątpliwości, że wpuszczenie nawet ograniczonej liczby widzów wyjdzie na plus klubom, które będą mogły sprzedać pewną pulę biletów. To będzie dla nich finansowym zastrzykiem. - Możemy też wprowadzić zasadę, by każdy kibic przynosił ze sobą swoje krzesełko - dodaje Joergen Bitsch.

Zobacz też:
Żużel. Polonia - Unia. Bez juniorów też da się jechać i nawet wygrać [ZAPOWIEDŹ]
Muzyczna pasja reprezentanta Polski. Nagrał nową piosenkę i musiał zmierzyć się z krytyką

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×