Żużel. Wybrzeże - Polonia. Kułakow bliski ideału, trudny do ocenienia mecz Tarasienki [NOTY]

Zdunek Wybrzeże pokonało osłabioną Abramczyk Polonię Bydgoszcz 50:40. W zespole znad morza kolejny raz świetnie pojechał Wiktor Kułakow, gorzej niż wcześniej spisał się Jakub Jamróg. W ekipie gości mocno nieoczywisty występ miał Wadim Tarasienko.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
na prowadzeniu Wiktor Kułakow WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: na prowadzeniu Wiktor Kułakow
Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Krystian Pieszczek 4-. Kapitan Zdunek Wybrzeża Gdańsk ma za sobą bardzo nieoczywisty mecz. Żużlowiec, który w sobotę miał doskonałe starty, jednak gorzej było na trasie, dwukrotnie upadał na tor po atakach Wadima Tarasienki, za co wykluczany był zawodnik Abramczyk Polonii. Pierwsza sytuacja była z pewnością pechowa dla Rosjanina. Z pewnością jest to dużo lepszy występ Pieszczka niż w meczu z ROW-em, jak upora się z prędkością motocykli, może rządzić na gdańskim torze.

Rasmus Jensen 3-. Początek spotkania nie był udany dla Duńczyka. W swoim pierwszym biegu musiał gonić przez dwa okrążenia osamotnionego Nikodema Bartocha, później przegrał z młodszym rodakiem - Andreasem Lyagerem i zdobył jeden punkt tylko dzięki wykluczeniu Wadima Tarasienki. Jensen obudził się nieco w końcówce spotkania, gdy wygrał podwójnie 13. bieg, a następnie na dystansie pokonał Grzegorza Zengotę w biegu nominowanym. Przykład Jensena pokazuje, że zawodnik nawet zdobywając 9 punktów i bonus, przy nowej tabeli biegowej nie musi odjechać świetnego meczu.

Jakub Jamróg 2. To z pewnością nie był jego mecz. Jeden z dotychczasowych liderów gdańskiej drużyny, na torze pokonał jedynie debiutującego w polskiej lidze Braydena McGuinessa i juniora Nikodema Bartocha. Miał pecha w 10. biegu, kiedy zanotował defekt odcinając zapłon, przez co stracił pewne trzy punkty.

ZOBACZ WIDEO Greg Hancock mówi o Ireneuszu Nawrockim. "Na papierze wszystko wyglądało dobrze"

Lukas Fienhage 2+. Trudny debiut za młodym Niemcem. W sobotę zdobył punkty jedynie na Bartochu i McGuinessie, może żałować przede wszystkim piątego biegu, gdy na wyjściu z I łuku był bliski minięcia Davida Bellego. Gdańscy kibice muszą wierzyć w to, że były to złe dobrego początki.

Wiktor Kułakow 5+. Zdecydowanie najlepszy, najrówniej jadący zawodnik w meczu. Wiktor Kułakow trzeci mecz z rzędu przegrał tylko raz z jednym rywalem - tym razem miało to miejsce w 6. biegu, gdy minął go Wadim Tarasienko. W pozostałych biegach prowadził cały czas od startu do mety.

Piotr Gryszpiński 5. Bardzo dobry mecz juniora Zdunek Wybrzeża. Wychowanek Polonii Piła robił tego dnia show, gdyż mimo słabszych startów, potrafił mijać rywali na dystansie - w trzech biegach zrobił to aż trzykrotnie! Najpierw w 2. biegu po ataku na pierwszym łuku minął Nikodema Bartocha, a w kolejnych dwóch biegach pokonał dopiero na ostatnich metrach McGuinessa pokazując, że nie ma dla niego straconych pozycji. Z pewnością jednak przydałyby mu się lepsze starty.

Alan Szczotka 3. Alan Szczotka po prostu zrobił tego dnia swoje. Po podwójnej wygranej w biegu młodzieżowców, zaliczył defekt motocykla, a następnie pokonał kolejny raz Bartocha. Nie ma co ukrywać, nikt nie powinien od niego wymagać wygranej z Grzegorzem Zengotą, jedynym zawodnikiem, z którym przegrał tego dnia na torze.

Michał Gruchalski brak oceny. Nie jechał.

Noty dla zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz:

Wadim Tarasienko 4-. Jeden z bardziej nieoczywistych i najtrudniejszych do ocenienia występów. Poza ostatnim biegiem, w którym Wadim Tarasienko przegrał z Wiktorem Kułakowem, był w dwóch biegach nie do uchwycenia, a najlepszy czas dnia przez niego osiągnięty, to też najszybszy bieg w Gdańsku w ciągu ostatnich kilku lat. Dwukrotnie był jednak wykluczany za upadki Krystiana Pieszczka - o ile w pierwszym przypadku doszło do dużej kontrowersji i trudno znaleźć winnego, w drugiej sytuacji było widać zdecydowany kontakt między zawodnikami. Gdyby Tarasienko potrafił mijać Pieszczka czystymi atakami, kilka metrów od rywala, jego występ byłby bliski ideału.

Grzegorz Zengota 4-. Był to trudny mecz dla Zengoty, który w pięciu biegach w większości miał za rywali liderów gdańskiej drużyny. Wygrał co prawda tylko jeden wyścig, jednak zrobił "swoje" - ani nie był to idealny występ, ani mecz do zapomnienia.

David Bellego 4. Najskuteczniejszy zawodnik Abramczyk Polonii rozpoczął mecz doskonale, od dwóch zwycięstw. Później jednak było dużo gorzej - w czterech kolejnych wyścigach przegrał z pięcioma rywalami i nie wyglądało to już tak dobrze. Gdyby utrzymał tę samą dyspozycję, Abramczyk Polonia mogłaby powalczyć o niespodziankę w Gdańsku.

Damian Stalkowski brak oceny. Nie jechał.

Andreas Lyager 3+. Przez całe zawody dwa razy pokonał Lukasa Fienhage i raz Rasmusa Jensena, skorzystał też na defekcie Jakuba Jamroga. Mimo wszystko nie był to wymarzony występ ze strony Duńczyka.

Nikodem Bartoch 1+. Junior Abramczyk Polonii nie pokonał w Gdańsku ani jednego rywala. Plus za czwarty bieg, w którym przez dwa okrążenia prowadził z Rasmusem Jensenem. Duńczyk jednak go minął, a Bartoch mocno słabł na trasie, co wykorzystał na samej "kresce" Piotr Gryszpiński.

Hubert Gąsior 1. Podobnie jak w turniejach DMPJ w Gdańsku, Gąsior miał olbrzymie problemy z płynną jazdą. Najpierw zjechał z toru po dwóch okrążeniach uciekając przed zdublowaniem, później wjechał w taśmę. Rozgrywki ligowe, to dla niego na razie za wysokie progi.

Brayden McGuinness 1. Australijczyk, który zadebiutował w eWinner 1. Lidze zaprezentował się w Gdańsku bardzo słabo. Nie pokonał żadnego rywala, jego największym sukcesem była jazda przez niemal 4 okrążenia przed Piotrem Gryszpińskim. Junior Zdunek Wybrzeża minął go jednak tuż przed metą.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także: 
Tadeusz Zdunek zadowolony z wyniku, z postawy drużyny mniej
Cellfast Wilki Krosno mają chrapkę na fazę play-off

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Wiktor Kułakow trzeci raz z rzędu będzie w czołowej trójce najskuteczniejszych zawodników eWinner 1. Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×