Żużel. Lokomotiv - Devils. Gospodarze bez armat. Niemcom zabrakło punktów drugiej linii [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Oleg Michaiłow
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Oleg Michaiłow
zdjęcie autora artykułu

Zawodnicy Optibet Lokomotivu nie mieli na inaugurację wyraźnego lidera, natomiast ich przeciwnikom zabrakło punktów zawodników tzw. drugiej linii. Najlepsze wrażenie po meczu (47:42) pozostawił po sobie 17-letni Norick Bloedorn.

[b]

Noty dla zawodników Optibet Lokomotiv Daugavpils:[/b]

Jewgienij Kostygow 5. Trudno mieć do niego jakiekolwiek zastrzeżenia. W tym spotkaniu przegrał jedynie z Kaiem Huckenbeckiem (dwukrotnie), ale w obu przypadkach nękał rywala swoimi atakami. Ważny punkt drużyny.

Tomas H. Jonasson 2. Po byłym uczestniku cyklu Grand Prix trzeba oczekiwać znacznie więcej. Zdobył zaledwie pięć punktów, a w pokonanym polu pozostawił jedynie najsłabiej spisujących się zawodników gości.

Hans Andersen 3. Wynik może tego nie pokazuje, bo doświadczony Duńczyk zdobył 9 punktów, ale podobnie jak Jonasson nie był w stanie pokonać liderów zespołu z Landshut. Co więcej, dwukrotnie przegrał z debiutującym w lidze Norickiem Bloedornem.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Hampel, Dudek, Majewski i Dowhan gośćmi Musiała

Ernest Matjuszonok 3. Wskoczył do składu za kontuzjowanego Kjastasa Puodżuksa i pojechał przyzwoicie. Dwukrotnie dowiózł do mety podwójne zwycięstwo. Zaimponował w biegu piątym, kiedy efektownie napędził się po zewnętrznej i wyprzedził obu rywali.

Oleg Michaiłow 4+. Z jednej strony walczył, starał się, z drugiej jego występ przeszedł nieco bez echa. Kolejny zawodnik, któremu nie udało się pokonać Kaia Huckenbecka.

Francis Gusts 3. Dość niespodziewanie przegrał w biegu juniorskim z Norickiem Bloedornem, a w kolejnym starcie był bliski porażki z 17-letnim Niemcem. Jego wynik, jak na juniora, był jednak całkiem niezły.

Daniił Kołodinski 2-. Nie zdążył na start w biegu juniorskim, przez co prawdopodobnie uciekły mu punkty, bo w późniejszym starciu z Mariusem Hillebrandem był znacznie lepszy od rywala.

Noty dla zawodników Trans MF Landshut Devils:

Kai Huckenbeck 5. Złapał lekką zadyszkę w trakcie zawodów, ale szybko się otrząsnął i był liderem swojego zespołu. Jeżeli do ekipy dołączy jeszcze Martin Smolinski, mogą stworzyć niezwykle silny duet.

Tobias Busch 2+. To nie był jego dzień. W jednym z wyścigów utrudniał jazdę Kaia Huckenbecka. Dostał trzy szanse i trudno powiedzieć, aby właściwie je wykorzystał.

Valentin Grobauer 2. Jedna jaskółka wiosny nie czyni i tak było w jego przypadku. W Daugavpils stać go było na jednorazowy zryw. Pozwoliło to "Diabłom" na nieznaczne zniwelowanie strat poniesionych wcześniej również z jego powodu.

Nick Skorja 2+. Uznawany jest za utalentowanego zawodnika, ale w Daugavpils nie rozwinął skrzydeł. Zaliczył tylko jeden udany bieg. Pozostałe wyścigi z jego udziałem kończyły się porażkami Trans MF Landshut.

Michael Haertel 3. Stanowił trzecią siłę "Diabłów", jednak podobnie jak Skorja dowiózł do mety tylko jedno drużynowe zwycięstwo. W końcówce zmienił go młodzieżowiec.

Norick Bloedorn 5. Fantastyczny debiut! Urodzony w 2004 roku zawodnik potwierdził, że jest niezwykle utalentowany. Dopiero w końcówce, gdy zastępował seniorów, pojechał nieco słabiej. Tak czy inaczej 12 punktów na trudnym terenie w Daugavpils robi wrażenie.

Marius Hillebrand 1. To nie był udany występ w jego wykonaniu. Nie nawiązał walki z rywalami, a z biegu juniorskiego wykluczyły go problemy sprzętowe. Na tle swoich rówieśników wypadł kiepsko.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Czytaj także:Świetna forma żużlowca Stali Rzeszów. Przeciętny Marcus BirkemoseLokomotiv - Devils. Efektowne otwarcie rozgrywek. Kapitalny debiut 17-latka!

Źródło artykułu: