Antyreklama ligi polskiej! Można sadzić ziemniaki, a nie rozgrywać mecz

W koszmarnych warunkach torowych odbywał się mecz 2. Ligi Żużlowej pomiędzy Wolfe Wittstock i 7R Stolaro Stalą Rzeszów. Przedłużający się w nieskończoność mecz w końcu przerwano. W mocnych słowach o nawierzchni wypowiedział się Dawid Rempała.

Mateusz Kozanecki
motocykl za bandą na stadionie w Wittstocku WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: motocykl za bandą na stadionie w Wittstocku
Problemy w Wittstocku rozpoczęły się już w piątek. Wtedy nie udało się przeprowadzić meczu "Wilków" z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Podjęta została historyczna decyzja o odjechaniu dwóch spotkań ligowych jednego dnia.

W samo południe Wolfe miało podejmować 7R Stolaro Stal Rzeszów. Z powodu złego stanu toru początek spotkania został opóźniony o godzinę. Kiedy zawodnicy wyjechali już do rywalizacji, mieli spore problemy z płynną jazdą.

Nastąpiła trwająca półtorej godziny przerwa, która nie poprawiła sytuacji. Od godz. 13 do 16 udało się odjechać zaledwie osiem wyścigów.

W przerwie na kolejną kosmetykę nawierzchni wypowiadał się Dawid Rempała. Młodzieżowiec gości przyznał otwarcie, że nie widzi szans na kontynuowanie meczu.

- Na wejściu w drugi łuk można sadzić ziemniaki, a nie jeździć na motocyklu - powiedział wprost w rozmowie z Motowizją.

Odpowiedział także na zarzuty prezesa klubu z Wittstock, który tydzień wcześniej narzekał na stan toru w Rzeszowie. - U nas przynajmniej tor był równy na całej szerokości, a tutaj jest kopara po kolana - tłumaczył Rempała.

Ostatecznie spotkanie przerwano po ośmiu biegach. 7R Stolaro Stal Rzeszów zwyciężyła 28:19, a Rempała zapisał przy swoim nazwisku dwa punkty w dwóch startach.

Kierownictwo Wolfe Wittstock ma niewiele czasu na prace torowe. Na godz. 19:00 zaplanowano bowiem kolejny mecz, tym razem z Optibet Lokomotivem Daugavpils.