Żużel. Polacy w komplecie w finale MŚ 250 cc. Świetne występy Palucha i Kawczyńskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Oskar Paluch
Materiały prasowe / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Oskar Paluch

Trzej reprezentanci Polski awansowali do finału mistrzostw świata w klasie 250 cc. Doskonałe występy zaliczyli Oskar Paluch i Antoni Kawczyński, którzy znaleźli się na podium w półfinałach w Cloppenburgu.

W pierwszym półfinale, Oskar Paluch walczył przede wszystkim z koalicją Duńczyków - aż trzech zawodników z tego kraju znalazło się w pierwszej czwórce. Paluch ostatecznie zajął 2. miejsce, tracąc po drodze tylko punkt na rzecz niepokonanego Bastiana Pedersena.

Miejsce na podium zdobywcy Pucharu Europy w półfinale mistrzostw świata nie było dużą niespodzianką, bardzo pozytywnie pokazał się dwa lata młodszy od Palucha Antoni Kawczyński. Zawodnik Wybrzeża Gdańsk zdobył 13 punktów i zajął 3. miejsce, przegrywając bieg dodatkowy z Australijczykiem Jamesem Pearsonem. Wygrał Villads Nagel Christiansen, który jedyny punkt stracił z Kawczyńskim. Ostatnie miejsce premiowane awansem zajął torunianin Mateusz Affelt, który wygrał bieg dodatkowy z Maxem Jamesem. Do zaplanowanego na sobotę finału awansowało 15 zawodników.

Wyniki (za baansportfansite.nl):

I półfinał: 1. Bastian Pedersen (Dania) - 15 (3,3,3,3,3) 2. Oskar Paluch (Polska) - 14 (3,2,3,3,3) 3. Niklas Jacobsen (Dania) - 10+3 (2,1,3,3,1) 4. Emil Eis (Dania) - 10+2 (3,2,2,1,2) 5. Luke Harrison (Wielka Brytania) - 9 (d,3,2,2,2) 6. Vojtech Sachl (Czechy) - 8 (w,1,3,2,2) 7. Jaroslav Vanicek (Czechy) - 7 (1,0,1,2,3) 8. Ricky Woss (Szwecja) - 6 (2,1,2,0,w) --- 9. Theo Bergkvist (Szwecja) - 5 (2,2,1,0,0) --- 10. Marvin Kleinert (Niemcy) - 3 (1,0,0,1,1) 11. Ben Iken (Niemcy) - 2 (0,0,1,0,1) 12. Tino Bouin (Francja) - 1 (1,0,0,0,0)

II półfinał 1. Villads Nagel Christiansen (Dania) - 14 (3,3,3,2,3) 2. James Pearson (Australia) - 13+3 (3,2,2,3,3) 3. Antoni Kawczyński (Polska) - 13+2 (1,3,3,3,3) 4. Adam Bednar (Czechy) - 12 (3,3,3,1,2) 5. Ace Pijper (Wielka Brytania) - 9 (2,1,1,3,2) 6. Nicklas Aagaard (Dania) - 8 (w,2,2,2,2) 7. Mateusz Affelt (Polska) - 6+3 (2,0,2,1,1) --- 8. Max James (Wielka Brytania) - 6+2 (2,1,2,1,0) --- 9. Daniel Gheorghe (Rumunia) - 5 (1,0,1,2,1) 10. Alfons Wiltander (Szwecja) - 2 (0,0,1,0,1) 11. Bruno Thomas (Niemcy) - 1 (1,-,-,-,-) 12. Mario Haeusl (Niemcy) - 0 (w,w,w,-,-)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy któryś z Polaków stanie na podium w sobotnim finale?