Żużel. Jan Kvech wygrał Zlatą Prilbę! Polska miała swojego reprezentanta na podium

W niedzielę na torze w Żarnowicy odbyła się 57. edycja turnieju o słowacki Złoty Kask. Po zwycięstwo w "Zlatej Prilbie" sięgnął Jan Kvech. Drugie miejsce zajął najlepszy z Polaków - Ernest Koza, a podium uzupełnił Jan Macek.

Mateusz Kozanecki
podium Zlatej Prilby w Żarnowicy Materiały prasowe / Martin Mesiarik MMPhoto / Na zdjęciu: podium Zlatej Prilby w Żarnowicy
Do rywalizacji w Żarnowicy przystąpiło dwudziestu zawodników, w tym trzech Polaków. Najpierw przeprowadzona została runda zasadnicza składająca się z 16 biegów.

Następnie czołowa dziesiątka awansowała do półfinałów. Premiowane były po dwa najlepsze miejsca. Dwóch kolejnych finalistów wyłoniono poprzez bieg ostatniej szansy.

Najlepszy w Żarnowicy był Jan Kvech, który w całym turnieju stracił zaledwie dwa punkty. Drugie miejsce zajął Ernest Koza, a trzecie - dość niespodziewanie - Jan Macek.

Oprócz tego Krzysztof Lewandowski z eWinner Apatora Toruń zajął 15. miejsce z dorobkiem pięciu punktów, a 17. był Piotr Świercz, który w obsadzie zastąpił Wiktora Jasińskiego.

6. Max Dilger (Niemcy) - 10+2+4+0 (4,0,2,4) - 6. miejsce w finale
7. Daniel Klima (Czechy) - 12+1+3 (3,3,4,2) - 3. miejsce w biegu ostatniej szansy
8. Nick Skorja (Słowenia) - 11+0+2 (4,1,3,3) - 4. miejsce w biegu ostatniej szansy
9. Milen Manew (Bułgaria) - 10+0+1 (1,3,2,4) - 5. miejsce w biegu ostatniej szansy
10. Josef Franc (Czechy) - 9+2+0 (3,4,1,1) - 6. miejsce w biegu ostatniej szansy
11. Martin Malek (Czechy) - 6 (2,3,1,0)
12. Jakub Valković (Słowacja) - 6 (2,1,3,0)
13. Marko Lewiszyn (Ukraina) - 5 (1,1,3,0)
14. Anze Grmek (Słowenia) - 5 (1,3,0,1)
15. Krzysztof Lewandowski (Polska) - 5 (2,0,2,1)
16. Sebastian Koessler (Austria) - 5 (0,2,1,2)
17. Piotr Świercz (Polska) - 3 (0,0,0,3)
18. Jan Mihalik (Słowacja) - 3 (0,2,1,0)
19. Norbert Magosi (Węgry) - 3 (1,1,0,1)
20. Alessandro Milanese (Włochy) - 2 (0,0,0,2)