KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel na świecie. Drużyna Norberta Krakowiaka w finale rozgrywek. Lasse Frederiksen mistrzem Norwegii

Indianerna Speedway z Norbertem Krakowiakiem w składzie awansowała do finału rozgrywek szwedzkiej Allsvenskan (2. poziom ligowy). Polak był liderem swojego zespołu. W Norwegii natomiast wyłoniono indywidualnego mistrza kraju.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Norbert Krakowiak na pierwszym planie WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Norbert Krakowiak na pierwszym planie
W Szwecji wyłoniono finalistów rozgrywek Allsvenskan (2. poziom ligowy). Dość niespodziewanie z rywalami męczyli się zawodnicy ekipy Indianerna Speedway, którzy bronili u siebie 8-punktowej przewagi. Przegrali to spotkanie 42:48 i awansowali rzutem na taśmę. Liderem gospodarzy był Norbert Krakowiak. Ich rywalami będą zawodnicy Griparny Nykoeping.

W środę 8 września na torze w Pilznie rozegrano pierwszy finał Indywidualnych Mistrzostw Czech. W zawodach rządził niepodzielnie Václav Milík, który zdobył komplet 15 punktów. Dwa "oczka" stracił do niego Josef Franc, a trzy Ondřej Smetana. W zawodach zabrakło m.in. kontuzjowanego Jana Kvěcha. Drugi i ostatni turniej finałowy, po którym poznamy medalistów czeskiego czempionatu, zaplanowano na 28 września w Březolupach.

Nieźle obsadzony turniej odbył się w kalifornijskim Perris. Do rywalizacji w Dywizji 1 przystąpiło szesnastu zawodników, a zmagania przeprowadzono na zasadach cyklu Grand Prix. Zwyciężył Gino Manzares, przed Chrisem Kerrem i Maxem Rumlem. Piąty był reprezentant USA na SoN Blake Borello, a 15. jedyna kobieta w stawce Sara Cords. Tego samego dnia w Vechcie wyłoniono mistrza Niemiec w jeździe na długim torze. Został nim Max Dilger, ktory w całych zawodach stracił zaledwie dwa punkty.

W ubiegłym tygodniu planowano rozegrać dwie ostatnie rundy fińskiej SM-Liigi i wyłonić tym samym drużynowego mistrza tego kraju. Do skutku nie doszły jednak czwartkowe zawody w Kuusankoski, a odbyła się jedynie sobotnia odsłona na obiekcie Kaanaa Center, położonym ok. 50 kilometrów od Tampere.

W zawodach triumfowała ekipa Porin Nopea Racing, a w jej szeregach Timo Lahti zakończył zmagania z kompletem 15 punktów w 5 startach. Na niedzielę zaplanowano na tym samym torze kolejne zawody z okazji jubileuszu 90-lecia miejscowego ośrodka motocyklowego. Turniej miał być jednocześnie memoriałem Timo Sinkkonena, nie doszedł on jednak do skutku z powodu opadów deszczu, które nawiedziły wspomniany obiekt. 5. runda ligi fińskiej, tym samym ostatnia w sezonie 2021, odbędzie się w Kuusankoski 26 września.

W Elgane na weekend zaplanowano dwie imprezy - Indywidualne Mistrzostwa Norwegii oraz ostatnią (nominalnie pierwszą, przełożoną z 14 sierpnia) rundę rozgrywek ligowych. W sobotę jednak turniej nie doszedł do skutku z powodu złych warunków atmosferycznych i przełożono go na niedzielę. Tym samym w mistrzostwach Norwegii, zwyciężył Lasse Fredriksen. Drugi był utalentowany 17-latek Mathias Pollestad, a na trzecim stopniu podium stanął Glenn Moi.

Przy braku wolnych terminów rozgrywki Divisjon 1 postanowiono zaliczyć po trzech rozegranych rundach. Tym samym z tytułu mistrzowskiego mogła cieszyć się drużyna z Oslo, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Elgane, a trzecie z Mjosy. Po dekoracji z krajowych mistrzostw rozdano również trofea za rozgrywki ligowe.

ZOBACZ WIDEO W Lesznie jest problem z kibicami. Tomasz Dryła wyjaśnia dlaczego

Punktacja:

(07.09) Turniej z okazji 90-lecia żużla - Plymouth (za: speedwaygb.co)
1. Daniel King (Wielka Brytania) - 9+3 (3,3,1,2)
2. Bjarne Pedersen (Dania) - 8+2 (1,2,3,2)
3. Ben Barker (Wielka Brytania) - 8+1 (3,3,w,2)
4. Chris Harris (Wielka Brytania) - 8+0 (1,1,3,3)
5. Jason Crump (Australia) - 5+3 (2,1,0,2)
6. Dillon Ruml (USA) - 7+2 (3,d,1,3)
7. Alfie Bowtell (Wielka Brytania) - 6+1 (0,1,2,3)
8. Henry Atkins (Wielka Brytania) - 5+0 (2,3,0,w)
9. Erik Riss (Niemcy) - 4+3 (2,0,2,0)
10. Kyle Newman (Wielka Brytania) - 3+2 (0,0,3,0)
11. Zane Keleher (Australia) - 4+1 (0,2,1,1)
12. Zach Cook (Australia) - 5+0 (1,2,1,1)

***

(08.09) Półfinał Allsvenskan: Indianerna Speedway - Team Rapid (za: SVEMO)

Indianerna Speedway - 42 (73):
1. Ludvig Lindgren - 7 (2,3,1,1,0)
2. Christoffer Selvin - 4 (0,1,0,0,3)
3. Joel Andersson - 10+2 (0,2,2*,3,2,1*)
4. Jonatan Grahn - 7 (2,0,3,0,2)
5. Norbert Krakowiak - 12+1 (3,3,2,2*,2)
6. Hugo Lundahl - 2 (1,0,0,-,1)
7. Jack Dicker - ns

Team Rapid - 48 (71):
1. Pontus Aspgren - 15 (3,3,3,3,3)
2. Johannes Stark - 7 (1,1,1,3,1)
3. Linus Ekloef - 7+2 (1,2,2*,2*,0)
4. Philip Hellstroem-Baengs - 11+1 (3,1*,3,1,3)
5. Jewgienij Kostygow - 6 (2,2,1,1,w)
6. Aleks Lundquist - 2 (t,0,0,0,2)
7. Alexander Sundkvist - 0 (0)

***

(08.09) Półfinał Allsvenskan: Valsarna Hagfors - Griparna Nykoeping (za: SVEMO)

Valsarna Hagfors - 41 (77):
1. Victor Palovaara - 12 (2,3,2,d,3,2)
2. Jonathan Ejnermark - 8+1 (1*,1,2,2,2,0)
3. Leon Flint - 3 (0,0,-,w,3)
4. Alexander Woentin - 6+2 (2,1,1*,2*,0)
5. Jesse Mustonen - 8 (2,1,1,2,2)
6. Jeremia Thelaus - 4+3 (1*,0,-,1*,2*)

Griparna Nykoeping - 49 (103):
1. Kim Nilsson - 14+1 (3,2*,3,3,3)
2. Silas Hoegh - 3 (0,3,0,0,d)
3. Anton Karlsson - 6+1 (1,2*,1,1,1)
4. John Lindman - 13 (3,3,3,1,3)
5. Peter Ljung - 12 (3,2,3,3,1)
6. Philip Olofsson - 1 (0,0,0,0,1)

***

(08.09) 1. finał Indywidualnych Mistrzostw Czech - Pilzno (za speedwaylive.eu):
1. Václav Milík (Pardubice) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Josef Franc (Praga) - 14 (3,3,3,3,2)
3. Ondřej Smetana (Praga) - 13 (3,3,2,2,3)
4. Petr Chlupáč (Praga) - 12 (2,3,3,3,1)
5. Hynek Štichauer (Pardubice) - 10 (1,2,2,2,3)
6. Daniel Klíma (Praga) - 10 (3,2,1,2,2)
7. Jan Macek (Praga) - 9 (1,2,d4,3,3)
8. Martin Málek (Březolupy) - 9 (2,1,3,1,2)
9. Jaroslav Petrák (Pardubice) - 6 (2,w/u,2,1,1)
10. Filip Hájek (Praga) - 6 (1,1,2,1,1)
11. Jaroslav Vaníček (Praga) - 5 (2,0,1,2,u4)
12. Václav Kvěch (Pilzno) - 4 (1,2,1,w/u,0)
13. Bruno Belan (Slaný) - 3 (0,0,1,0,2)
14. Jakub Exler (Praga) - 2 (0,1,0,0,1)
15. Pavel Kuchař (Praga) - 1 (0,w/u,w/u,1,0)
16. Daniel Šilhán (Pardubice) - 1 (w/u,1,0,d4,–)

Bieg po biegu:
1. Smetana, Chlupáč¸ Štichauer, Exler
2. Franc, Málek, Macek, Kuchař
3. Klíma, Vaníček, Kvěch, Belan
4. Milík, Petrák, Hájek, Šilhán (w/u)
5. Smetana, Kvěch, Šilhán, Kuchař (w/u)
6. Chlupáč, Macek, Hájek, Vaníček
7. Franc, Klíma, Exler, Petrák (w/u)
8. Milík, Štichauer, Málek, Belan
9. Milík, Smetana, Klíma, Macek (d4)
10. Chlupáč, Petrák, Belan, Kuchař (w/u)
11. Málek, Hájek¸ Kvěch, Exler
12. Franc, Štichauer, Vaníček, Šilhán
13. Franc, Smetana, Hájek, Belan
14. Chlupáč, Klíma, Málek, Šilhán
15. Milík, Vaníček, Kuchař, Exler
16. Macek, Štichauer, Petrák, Kvěch (w/u)
17. Smetana, Málek, Petrák, Vaníček (u4)
18. Milík, Franc, Chlupáč, Kvěch
19. Macek, Belan , Exler
20. Štichauer, Klíma, Hájek, Kuchař

***

(10.09) Speedway Team Cup - Cloppenburg (za: baansportfansite.nl)

I MSC Cloppenburg Fighters - 43:
1. Rene Deddens - 14 (3,2,3,3,3)
2. Lukas Fienhage - 15 (3,3,3,3,3)
3. Erik Bachhuber - 10 (3,1,1,2,3)
4. Ben Iken - 4 (w,1,1,1,1)
17.
21. Max Streller - ns

II MC Guestrow Torros - 30:
5. Lucas Rath - 0 (0,0,0,-,-)
6. Lukas Baumann - 8 (2,1,2,1,2)
7. Ben Ernst - 8 (2,3,1,2,0)
8. Adam Bednar - 14 (3,3,2,3,3)
18. Jakob Femerling - 0 (u,0)

III Black Forrest Eagles Berghaupten - 26:
9. Jonas Knudsen - 6 (1,2,1,-,2)
10. Max Dilger - 9 (1,2,2,3,1)
11. Celina Liebmann - 7 (1,3,3,0,0)
12. Mario Haeusl - 2 (2,t,w,0,0)
19. Daniel Spiller - 2 (2)

IV MC Nordstern Stralsund - 21:
13. Sandro Wassermann - 7 (2,-,2,1,2)
14. Finn-Ole Schmietendorf - 2 (0,0,0,1,1)
15. Marius Hillebrand - 2 (0,1,0,0,1)
16. Patricia Erhardt - 10 (1,2,3,2,2)

***

(10.09) Falco Memorial - Kumla (za: SVEMO)
1. Kim Nilsson - 13+3 (2,3,3,3,2)
2. Victor Palovaara - 15+2 (3,3,3,3,3)
3. Joel Andersson - 10+3+1 (3,2,1,1,3)
4. Matias Nielsen - 10+t (d,3,2,2,3)
5. Joel Kling - 10+2 (1,2,2,3,2)
6. Lasse Frederiksen - 10+1 (2,2,3,2,1)
7. William Bjoerling - 10+0 (1,3,1,3,2)
8. Noel Wahlqvist - 9 (3,1,2,2,1)
9. Andreas Kaag Jensen - 8 (1,1,2,1,3)
10. Oscar Holstensson - 6 (3,1,0,1,1)
11. Benny Johansson - 6 (2,1,1,0,2)
12. Jack Smith - 5 (w,2,3,0,u)
13. Victor Ohlsson - 3 (0,0,1,2,0)

***

(11.09) 1. Division - Munkebo (za: rs.dmusport.dk)

I Outrup Speedway Club - 18:
1. Lasse Bjerre - 6 (3,3)
2. Michael Thyme - 4 (2,2)
3. Bastian Borke - 4 (2,2)
4. Jannik Soerensen - 4 (3,1)

II Esbjerg Motor Sport Speedway - 14:
1. Matias Nielsen - 6 (3,3)
2. Emil Breum - 5 (2,3)
3. Thomas Soerensen - 1 (1,d)
4. Henry van der Steen - 2 (1,1)

III Slangerup Speedway Klub - 12:
1. Silas Hoegh - 3 (0,3)
2. Jacob Bukhave - 5 (3,2)
3. Patrick Skaarup - 1 (1,0)
4. Mitchell Cluff - 3 (1,2)

IV Munkebo Speedway Club - 3:
1. Henrik Lorentsen - 0 (0,0)
2. Chris Gade - 3 (2,1)
3. Jacob Johansen - 0 (0,0)
4. Viktor Larsen - 0 (d,u)

***

(11.09) Allen Fife Salute to America - Perris
1. Gino Manzares - 19 (2,3,3,3,2,3,3)
2. Chris Kerr - 15 (3,2,3,1,2,2,2)
3. Max Ruml - 18 (2,3,3,3,3,3,1)
4. Aaron Fox - 14 (3,2,3,3,1,2,0)
5. Blake Borello - 12 (1,2,2,3,3,1)
6. Austin Novratil - 11 (3,3,2,d,3,0)
7. Russell Green - 10 (2,1,2,2,2,1)
8. Slater Lightcap - 8 (1,1,1,2,3,0)
9. Eddie Castro - 7 (3,0,0,2,2)
10. Wilbur Hancock - 7 (2,0,2,2,1)
11. Rees Todd - 5 (1,3,1,d,0)
12. Tim Gomez - 5 (0,2,1,1,1)
13. Greg Moore - 4 (1,1,0,1,1)
14. Mike Miller - 1 (0,1,0,0,0)
15. Sara Cords - 1 (0,0,1,0,0)
16. Kayle LeoGrande - 1 (d,0,d,1,0)

***

(11.09) Indywidualne Mistrzostwa Niemiec na długim torze - Vechta (za: baansportfansite.nl)
1. Max Dilger - 26 (3,4,4,4,4,3,4)
2. Lukas Fienhage - 24 (4,4,4,3,2,4,3)
3. Stephan Katt - 21 (3,3,2,4,4,3,2)
4. Michael Haertel - 16 (4,3,w,4,3,2,w)
5. Joerg Tebbe - 15 (1,4,3,3,3,0,1)
6. Christian Huelshorst - 14 (2,2,3,2,3,2)
7. Dave Meijerink - 12 (4,4,4)
8. Keijo Buenning - 10 (4,0,1,3,1,1)
9. Timo Wachs - 10 (0,3,2,2,2,1)
10. Fabian Wachs - 7 (t,1,3,2,1,0)
11. Mario Niedermeier - 6 (1,0,2,1,2)
12. Marcel Dachs - 4 (3,1,-,-,-)
13. Daniel Rath - 4 (2,1,0,1,d)
14. Jens Benneker - 4 (d,2,u,1,1)
15. Danny Maassen - 3 (u,2,1,d,0)
16. Marcel Sebastian - 2 (2,0)
17. Dennis Helfer - 2 (1,0,1,0,0)

***

(11.09) 6. Runda SM-Liigi - Tampere, Kaanna Center

I. Porin Nopea Racing - 41:
1. Timo Lahti - 15 (3,3,3,3,3,-)
2. Timi Salonen - 15 (2,2,3,3,3,2)
3. Jooa Partanen - 11 (3,2,2,2,2)

II. Ampiais-Ankkurit - 36:
1. Jesse Mustonen - 15 (2,3,2,2,3,3)
2. Tero Aarnio - 15 (3,2,1,3,3,3)
3. Niklas Sayrio - 6 (2,1,1,2)

III. Kojootit - 28:
1. Antti Vuolas - 11 (3,2,2,1,-,3)
2. Niilo Vuolas - 13 (1,3,3,2,2,1,1)
3. Toni Hyyrylainen - 4 (1,1,1,1)

IV. Kotkat - 11:
1. Roni Niemela - 3 (1,0,0,d/st.,1,1)
2. Aadam Seermaa - 1 (0,0,1,0,0,-)
3. Joni Laukkanen - 7 (2,1,w/2m.,2,2)

V. Wasamat - 3:
1. Max Koivula - ns (-,-,-,-,-,-)
2. Markus Lill - 3 (1,0,1,0,1,0,0)
3. Topi Mustonen - 0 (0,0,0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. (68,00) Lahti, J. Mustonen, Niemela
2. (67,89) A. Vuolas, Salonen, Lill, Seermaa
3. (67,70) Aarnio, Laukkanen, N. Vuolas, T. Mustonen
4. (67,88) Partanen, Sayrio, Hyyrylainen, Lill
5. (67,45) J. Mustonen, Salonen, Laukkanen, T. Mustonen
6. (69,72) N. Vuolas, Partanen, Lill, Niemela
7. (69,82) Lahti, Aarnio, Hyyrylainen, Seermaa
8. (68,31) Salonen, A. Vuolas, Sayrio, Niemela
9. (68,25) N. Vuolas, J. Mustonen, Seermaa, T. Mustonen
10. (67,25) Lahti, A. Vuolas, Aarnio, Lill
11. (68,51) Salonen, N. Vuolas, Sayrio, Niemela (d/st.)
12. (66,78) Lahti, J. Mustonen, A. Vuolas, Seermaa
13. (67,76) Aarnio, Partanen, Hyyrylainen, T. Mustonen
14. (68,21) Salonen, N. Vuolas, Laukkanen (w/2m.)
15. (67,31) Lahti, Sayrio, Lill, Seermaa
16. (68,15) J. Mustonen, Laukkanen, Hyyrylainen, T. Mustonen
17. (68,39) Aarnio, Salonen, N. Vuolas, T. Mustonen
18. (68,62) A. Vuolas, Partanen, Niemela, Lill
19. (68,26) Aarnio, Laukkanen, N. Vuolas, T. Mustonen
20. (67,89) J. Mustonen, Partanen, Niemela, Lill

***

(11.09) IV runda IM Czech 250cc - Liberec (za: speedwaya-z.cz)
1. Adam Bednar - 11 (3,2,3,3)
2. Szymon Ludwiczak (Polska) - 9+3 (1,3,3,2)
3. Vojtech Sachl - 9+2 (2,3,2,2)
4. Matous Kamenik - 5 (1,2,1,1)
5. Sven Serjak (Słowenia) - 2 (0,1,1,0)
6. Juraj Suska (Słowacja) - 0 (0,0,0,0)

***

(12.09) National League: Mildenhall Fen Tigers - Leicester Cubs (za: speedwaygb.co)

Mildenhall Fen Tigers - 47:
1. Jordan Jenkins - 10+1 (1*,3,3,3,0)
2. Sam Beebe - 7+1 (2,1,2,2*)
3. Sam Hagon - 7+1 (2,1,1*,3,u/-)
4. Luke Ruddick - 0 (w,-,-,-)
5. Jason Edwards - 10 (2,3,3,0,2)
6. Nathan Ablitt - 5+1 (1,0,2*,2,0,w)
7. Elliot Kelly - 8+2 (3,0,1*,2*,2)

Leicester Cubs - 41:

1. Dan Thompson - 11+2 (3,2*,2,1*,3)
2. Ben Trigger - 8+1 (0,3,3,1,1*)
3. Tom Spencer - 4 (w,w,0,1,3)
4. Joe Lawlor - z/z
5. Joe Thompson - 14 (3,3,2,3,2,1)
6. Kai Ward - 0 (u,0,0,-,w)
7. Mickie Simpson - 4 (2,1,1,0,0,-)

***

(12.09) Speedway Friendship Cup - Praga

I AK Marketa Praga - 41:
1. Jan Macek - 5 (3,2,w,-,-)
2. Filip Hajek - 9 (2,2,2,3,u/-)
3. Daniel Klima - 14 (3,2,3,3,3)
4. Petr Chlupac - 13 (2,2,3,3,3)

II AMD Krsko - 29+3:
1. Nick Skorja - 14 (3,3,3,3,2) +3
2. Milan Dobias - 4 (0,0,2,1,1)
3. Jakub Exler - 0 (0,0,0,0,0)
4. Sebastian Koessler - 11 (1,3,2,2,3)

III SC Zarnovica - 29+3:
1. Bruno Belan - 7 (2,1,0,2,2)
2. Michal Bastecky - 2 (d,0,1,0,1)
3. Ondrej Smetana - 11 (3,1,3,2,2)
4. Tomasz Orwat - 9 (2,3,d,1,3)

IV Czechy U19 - 20:
1. Pavel Kuchar - 4 (0,1,2,1,w)
2. Jaroslav Vanicek - 4 (1,0,1,2,d)
3. Jan Jenicek - 6 (1,1,1,1,2)
4. Daniel Silhan - 6 (1,3,1,0,1)

***

(12.09) Finał IM Norwegii - Elgane:
1. Lasse Frederiksen - 14 (1,3,2,3,2,3)
2. Mathias Pollestad - 17 (3,3,3,3,3,2)
3. Glenn Moi - 16 (2,3,3,3,3,1)
4. Truls Kamhaug - 10 (2,2,2,2,2,0)
5. Espen Sola - 8 (3,1,w,3,1)
6. Tage Skretting - 6 (2,1,1,2,0)
7. Iver Sveen - 6 (1,3,0,1,1)
8. Espen Hansen - 4 (1,2,0,1,0)
9. Emil Rindal - 3 (w,0,1,2)
10. Bjoern Olav Omdal - 2 (0,1,0,1)
11. Roar Eskedal Kristensen - 1 (0,0,1,0)
12. Lars Kristian Topstad - 0 (0,0,d,w)

Końcowa klasyfikacja Divisjon 1 w sezonie 2021:
I. Oslo MK - 8 punktów (113)
II. Elgane MK - 7 punktów (111)
III. Mjosa SK - 3 punkty (66)
IV. NMK Kristiansand - 0 punktów (33)

Czytaj także:
Co zrobią Cellfast Wilki, jeśli pokonają Arged Malesę? Prezes mówi o szansach na PGE Ekstraligę
Aforti Start Gniezno za chwilę odkryje pierwsze karty? Dwóch zawodników jest rozchwytywanych

Czy drużyna Norberta Krakowiaka zwycięży w Allsvenskan?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
  • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
    w zawodach na 250cc w Libercu 5 MIEJSCE ZAJĄŁ młody talent z Słowenii SVEN CERJAK, to nie jest Czech. a w Norwegii finał IM mial sie odbyc w sobote, ale mgla na to nie zezwolila i
    Czytaj całość
    przelozyli na niedziele, przez co odwolano final ligi i zaliczono tabele po 3 rozegranych rundach. Mistrzem Oslo przed Elgane i Mjosa.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×