KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Rok temu się nie udało. Na niego powinno zapolować Wybrzeże

W sezonie 2022, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym sezonie, Zdunek Wybrzeże Gdańsk poprowadzi Eryk Jóźwiak. Priorytetem zespołu znad morza powinien być transfer zawodnika U-24. Już w ubiegłym sezonie na celowniku był Oleg Michaiłow.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Oleg Michaiłow WP SportoweFakty / Marek Bodusz / Na zdjęciu: Oleg Michaiłow
Przypomnijmy, że gdańszczanie interesowali się wychowankiem Łotyszy już przed sezonem 2021. Olegowi Michaiłowowi pasował Gdańsk, kilkukrotnie pojawiał się nad polskim morzem na treningach. Jego macierzysty klub był jednak nieugięty.

Optibet Lokomotiv Daugavpils wyznaje taką filozofię, że podpisuje długoletnie kontrakty z zawodnikami do 22. roku życia. Przed sezonem 2021 była nawet opcja, że Michaiłow byłby zakontraktowany przez Zdunek Wybrzeże, ale jeździłby na zasadach gościa w Lokomotivie. Na przeszkodzie stanął regulamin, gdyż Michaiłow jako gość nie mógłby jeździć w macierzystym klubie jako zawodnik o statusie U-24, co ograniczałoby manewry Łotyszy.

Miniony sezon był bez większego błysku w wykonaniu Łotysza. Co prawda był liderem swojego zespołu i drugim zawodnikiem U-24 w całej 2. Lidze Żużlowej, jednak jego średnia biegowa mogłaby być wyższa. Zakończył rozgrywki ze średnią 1,971 - rok wcześniej na poziomie eWinner 1. Ligi Żużlowej miał średnią 1,694. Dla porównania wszyscy zawodnicy U-24 Zdunek Wybrzeża, w sezonie 2021 wykręcili średnią 1,016. Wynik Michaiłowa sprzed dwóch lat byłby trzecim najlepszym rezultatem wśród zawodników U-24 eWinner 1. Ligi w sezonie 2021, a ci wiodący żużlowcy najpewniej przejdą do PGE Ekstraligi.

Na plus Łotysza mogą świadczyć jego wyniki w Gdańsku. Tor na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego wyraźnie mu pasował, a fakt że obie strony do sobie mocno pasują zauważył również Marian Maślanka wprost mówiąc o tym, że powinien on być celem transferowym.

Kontrakt Olega Michaiłowa z Lokomotivem wygasł, a przed zawodnikiem jeszcze dwa sezony o statusie zawodnika U-24. Przed ostatnim okresem transferowym była obustronna wola transferu i jak udało nam się dowiedzieć, obie strony się na siebie nie obraziły. Jego transfer mógłby pozwolić gdańszczanom na zmianę struktury składu, w którym żaden z czterech starszych seniorów nie miał miejsca na wpadki.

Czytaj także: 
Beniaminek potraktowany nie fair 
Oto faworyt do nagrody fair play

ZOBACZ WIDEO Żużel. Subiektywny ranking PGE Ekstraligi. TOPlista 16. kolejki


Plebiscyt WP SportoweFakty: Ruszyliśmy z wyborem najlepszego żużlowca sezonu 2021! -->>
Czy Oleg Michaiłow powinien być głównym celem transferowym Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×