KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Krystian Klecha: Zaprzeczyć spekulacjom

- Jest to drużyna nieobliczalna – o swoim zespole i przedsezonowych przygotowaniach opowiada nowy żużlowiec tarnowskiej Unii, 23 – letni Krystian Klecha, który w ubiegłych latach startował w Bydgoszczy.

Grzegorz Grajdura
Grzegorz Grajdura

Jak wygląda „martwy” sezon w wykonaniu Krystiana Klechy?

- Sezon martwy jest jedynie jeśli chodzi o jazdę na torze, a tak naprawdę to strasznie dużo biegam. Trenuję intensywnie sześć dni w tygodniu, w dodatku przygotowuję sprzęt, także na odpoczynek przeznaczona jest tylko niedziela. Sezonu martwego nie ma.

Jakim sprzętem będziesz dysponował?

- Na pewno będę jeździł na silnikach GM; jak na razie dwa silniki przygotowuje mi pan Andrzej Krawczyk, z którym współpracuję już pięć lat. Kolejne dwa silniki są tunerowane u Ashley’a Hollway’a, byłego mechanika Andreasa Jonssona. Nie wykluczam również zakupienia na początku sezonu jakiegoś silnika, na razie jednak nie jestem zdecydowany skąd, od kogo, być może zwrócę się do jednego z wymienionych przeze mnie mechaników, ale trudno mi teraz podejmować jakieś konkrety.

Przed przejściem do Tarnowa występowałeś w Bydgoszczy, jak wspominasz swój ostatni sezon w tym mieście?

- Myślę, że zeszły sezon był jednak krokiem do przodu. Pierwsze starty w gronie seniorskim miałem ciężkie, ale przed rokiem już było lepiej i widać było jakiś postęp, choćby awans do finału IMP, czy wyższa średnia biegowa. Na pewno w jakimś stopniu mnie to zmobilizowało, podobnie jak to, że w Bydgoszczy miałem ciężki chleb.

Jakie oczekiwania stawiasz sobie na starty w 2008 roku?

- Indywidualnie chciałbym dostać się do finału IMP, podobnie jak przed rokiem. Co do drużyny, myślę, że miłym zaskoczeniem byłoby gdybyśmy zaprzeczyli spekulacjom, że to właśnie my spadniemy z Ekstraligi i pewnie się utrzymali w lidze.

Co uważasz o kadrze tarnowskiego zespołu?

- Wydaje się, że jest to drużyna nieobliczalna – możemy pojechać i walczyć na równi z najlepszymi, ale również możemy mieć kłopoty z nieco słabszymi. To jest sport i niczego nie wolno zakładać, musimy poczekać do początku sezonu.

Na wspólnym obozie z drużyną w Zakopanem zdążyłeś się już zaaklimatyzować w klubie?

- Jestem zadowolony, że trafiłem do Tarnowa. Atmosfera w zespole jest znakomita, koledzy nastawieni w przyjaźni, co jest priorytetem, żeby stworzyć drużynę wzajemnie sobie pomagających zawodników. Największy wpływ na podpisanie mojego kontraktu w Tarnowie miało zainteresowanie moją osobą włodarzy klubu z Mościc oraz fakt występowania Unii w Ekstralidze.

Jesteś w stanie równo punktować w najwyższej klasie rozgrywkowej?

- Jeżeli będę miał możliwość dużej ilości startów, myślę że to zaprocentuje i zebrane doświadczenie pomoże w osiąganych wynikach.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×