KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Poznaliśmy regulamin nowych rozgrywek ligowych w polskim żużlu!

W przeddzień okienka transferowego poznaliśmy regulamin nowego tworu w polskim żużlu - U24 Ekstraligi. Do rywalizacji przystąpi osiem zespołów, a sezon będzie się składał z szesnastu rund.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Jonas Jeppesen przed Piotrem Pawlickim WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Jonas Jeppesen przed Piotrem Pawlickim
Do rozgrywek U24 Ekstraligi przystąpią wszystkie drużyny zgłoszone do zmagań o Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2022. Ekipy pojadą ze sobą dwukrotnie - na swoim torze oraz na obiekcie przeciwnika.

Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch etapach - pierwszym będzie czternaście rund zasadniczych, a dwie kolejne w ramach tzw. dwumeczu finałowego.

Składy meczowe będą liczyć od sześciu do ośmiu zawodników. Jak czytamy w serwisie speedwayekstraliga.pl: "do składu drużyny mogą być zgłaszani wyłącznie zawodnicy U24 z kadry klubu Ekstraligi na dzień meczu, za wyjątkiem zawodników, którzy uzyskali w sezonie poprzedzającym średnią indywidualną 1,400 lub więcej. W przypadku startów zawodników w niższych ligach w sezonie poprzednim, średnia będzie przeliczana zgodnie z regulaminem".

ZOBACZ WIDEO Jakub Miśkowiak: Wejdziemy do czwórki i pokażemy jacy jesteśmy silni

Wykaz zawodników uprawnionych do startu w U24 Ekstralidze będzie publikowany w komunikatach.

W każdej drużynie z numerami 1-7 lub 9-15 zgłoszeni będą musieli być:
- co najmniej 2 zawodnicy krajowi, nie posiadający licencji międzynarodowych
- co najmniej 2 zawodnicy posiadających licencję wydaną przez inną federację niż PZM

Z numerami startowymi 6 i 7 oraz 14 i 15 mogą być zgłoszeni wyłącznie zawodnicy młodzieżowi (U21). Z numerem 8 w drużynie gościa i 16 w drużynie gospodarza mogą być zgłoszeni zawodnicy krajowi lub obcokrajowcy.

Jak poinformowano, mecze będą rozgrywane systemem i tabelą biegową znaną nam z PGE Ekstraligi, a zawodnicy jednego dnia nie będą mogli brać udziału w meczu obu lig ekstraligowych.

Zobacz także:
Koledzy sprzed lat pojadą o awans
Frątczak nie zastąpi Cieślaka

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (30)
Zobacz więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×