Żużel. Ósmy dzień okienka. Czterokrotny DMP z nowym klubem. Uczestnik GP w drugiej lidze

Ósmy dzień okienka transferowego za nami. W poniedziałek oficjalnie poznaliśmy decyzje dotyczące przyszłości u Grzegorza Zengoty i Aleksandra Łoktajewa. Inne kluby chwaliły się pozyskanie młodych talentów.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Aleksandr Łoktajew w kasku czerwonym WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Aleksandr Łoktajew w kasku czerwonym
Ósmy dzień transferowy rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, bowiem tuż po godzinie 9. Wówczas to ROW Rybnik poinformował o zawarciu umowy z Grzegorzem Zengotą.

Wychowanek ZKŻ-u Zielona Góra, który ma na swoim koncie cztery tytuły Drużynowego Mistrza Polski na brak ofert nie narzekał, a jego nazwisko przewijało się m.in. w kontekście innego pierwszoligowa Orła Łódź.

Inni widzieli go o szczebel niżej - w Metalika Recycling Kolejarzu Rawicz. Ostatecznie padło na ekipę Rekinów, gdzie nową twarzą będzie też Krystian Pieszczek.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Rafał Dobrucki kręci nosem! Poszło o zagranicznego juniora

Nieco później również i wspomniany Orzeł zaprezentował kolejną dwójkę, którą będzie dysponował Adam Skórnicki. Były Indywidualny Mistrz Polski nadal będzie współpracował z Norbertem Kościuchem, a nową postacią na Moto Arenie będzie wychowanek Włókniarza Częstochowa - Michał Gruchalski.

Tuż przed południem ZOOleszcz GKM Grudziądz ogłosił oficjalnie parafowanie dokumentów z Wadimem Tarasienko, z kolei punktualnie o godzinie 12 SpecHouse PSŻ Poznań potwierdził to, o czym mówiło się od dłuższego czasu. Tegoroczny debiutant w Grand Prix - Aleksandr Łoktajew będzie ścigał się w 2. Lidze Żużlowej i będzie to czynił w barwach Skorpionów.

Na najniższym ligowym pułapie w naszym kraju o kolejnych kontraktach poinformowały również ekipy z południowego wschodu. 7R Stolaro Stal Rzeszów sprawdzi w ligowych bojach braci ze Szwecji - młodzieżowego mistrza kraju Gustava Grahna oraz jego starszego brata, brązowego medalistę MIM kraju Trzech Koron sprzed roku - Jonatana. Do Unii Tarnów wraca z kolei wychowanek, który ostatnie sezony spędził w Łodzi - Piotr Pióro.

Wieczór przyniósł nam odkrycie kolejnej karty w Apatorze Toruń. Kibice dalej muszą wyczekiwać na Patryka Dudka, bowiem w poniedziałek przekazano, że zostaje miejscowy matador - Paweł Przedpełski.

Ten dzień przyniósł nam również pierwsze wypożyczenia w ramach instytucji "gościa". Arged Malesa Ostrów zdecydowała się na taką współpracę z OK Bedmet Kolejarzem Opole "przekazując" im Jakuba Pocztę i Jakuba Krawczyka. Jest to nieco zaskakujący kierunek, bowiem przekazywano, iż będą oni startować w poznańskim PSŻ-cie, skąd do Ostrowa trafi Matias Nielsen.

Wszystkie ruchy transferowe w jednym miejscu sprawdzić klikając TUTAJ!

Czytaj także:
[urlz=/zuzel/968982/mistrz-wraca-po-rocznym-zawieszeniu-to-jego-byc-albo-nie-byc]Mistrz wraca po rocznym zawieszeniu. To jego być albo nie być
[/urlz]
Wyzwanie dla PGE Ekstraligi. Za rok seniorzy zażądają więcej

Czy jesteś zadowolony/a z dzisiejszych ruchów transferowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×