Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Żużel. Seniorzy Texom Stali powinni się doskonale uzupełniać. Woelbert naturalnym kandydatem na lidera

Aktywna na rynku Texom Stal Rzeszów wzmocniła swój skład względem ostatniego sezonu. Piątka doświadczonych seniorów to fundament pod lepszy wynik w nowym. Mamy tu poważnych kandydatów do bycia zarówno liderem, jak i solidną drugą linią.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Dawid Lampart na prowadzeniu WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Dawid Lampart na prowadzeniu
Analiza taktyczna Texom Stali Rzeszów przeprowadzona przez portal WP SportoweFakty.

***

Z grona seniorskiego tylko Hubert Łęgowik pozostał w zespole z Hetmańskiej, jeśli porównać składy z ostatniego i przyszłego sezonu. Rzecz jasna jest także Andrij Karpow, ale jak wiadomo Ukrainiec stracił wiele miesięcy z powodu kontuzji po ciężkim wypadku i jego dyspozycja pozostaje dużą niewiadomą. Stąd też brak Karpowa w naszym przypuszczalnym zestawieniu.

Łęgowik był etatowym zawodnikiem Stali, jeżdżąc solidnie i raczej spełniając oczekiwania. Większość spotkań zaczynał od jazdy z zewnętrznych pól startowych, radząc sobie tam dobrze (średnia biegowa 1,783), a gdy już przechodził na wewnętrzne prezentował się zwykle jeszcze lepiej (2,000). Jadąc spod numeru 11. powinien być dla Żurawi największym wzmocnieniem.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bjerre wspomina mecz o utrzymanie. Zdradził, co powiedział Pedersenowi

Materiałem na lidera zespołu jest Kevin Woelbert, który ostatni rok spędził w drużynie z Poznania. Niemiec to naszym zdaniem naturalny kandydat do jazdy z 13. na plecach, do której w środkowej fazie spotkania dobierany jest junior. O tym, że w Rzeszowie bardzo liczą na Woelberta, świadczy nie tylko jego doświadczenie, ale też poziom, do którego przyzwyczaił. W końcu mowa o kimś, kto od 2017 roku nie wypada z TOP10 najlepszych w 2. Lidze Żużlowej.

Intrygująco zapowiada się powrót Pawła Miesiąca. Wygłodniały jazdy w lidze po cichym ostatnim rozdaniu w PGE Ekstralidze na pewno kandyduje do "jedynki", jeśli mówimy o zawodnikach krajowych. Od lat wiadomo doskonale, że jego atutem jest jazda na dystansie, a nie spod taśmy. Istotnym może być więc ustawienie go pod numerem 10., który jeździ pod koniec kolejnych serii (trzykrotnie tuż przed równaniem), gdy nawierzchnia jest już odsypana na zewnętrzną. Inny istotny powód to sparowanie się z Woelbertem w biegu trzynastym.

Odwrotnie ma się natomiast sytuacja z bazującym na startach Dawidem Lampartem, czyli drugim wychowanku powracającym do macierzy. Wraz z Miesiącem mogą się więc doskonale uzupełniać. Tak jak dobrym materiałem na uzupełnienie i stanowienie solidnej drugiej linii jest Eduard Krcmar - w tym roku nieobecny w polskiej lidze. Czech, jeśli odzyska formę, obojętnie z jakim numerem będzie występować, nie powinno to dla niego stanowić problemu.

Kłopotem rzeszowskiego zespołu jest formacja młodzieżowa. Jej pewnym punktem jest wprawdzie Mateusz Majcher, ale już drugi zawodnik to znak zapytania. W 2021 roku Stal korzystała głównie z instytucji "gościa" (i nie można wykluczać, że tak będzie też w 2022), Jakub Stojanowski odjechał tylko jedno spotkanie, a Konrad Mikłoś żadnego. Teraz zakontraktowano braci Grahn ze Szwecji, z których pozycję juniorską może obsadzić młodszy z nich - Gustav.

Skład Texom Stali Rzeszów oczami WP SportoweFakty:
9. Eduard Krcmar
10. Paweł Miesiąc
11. Hubert Łęgowik
12. Dawid Lampart
13. Kevin Woelbert
14. Gustav Grahn
15. Mateusz Majcher

CZYTAJ WIĘCEJ:
Arged Malesa Ostrów jak Motor Lublin? Różnic jest mnóstwo
Piwo, luz i ogromne serce do walki. Anglik, który w Polsce stał się legendą

Czy Stal awansuje w 2022 roku do finału 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×