KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Nowa rola byłego mistrza Polski. Dołączył do sztabu kadry narodowej

Linus Sundstroem po zakończeniu sportowej kariery zostaje przy speedwayu i od nowego sezonu będzie pracował w nowym charakterze. Będzie wspierał swoim doświadczeniem młodszych kolegów.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Linus Sundstroem w niebieskim kasku WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Linus Sundstroem w niebieskim kasku
Dwie groźne kontuzje w krótkim odstępie czasowym spowodowały, że Linus Sundstroem podjął najtrudniejszą dla sportowca decyzję o zakończeniu swojej kariery.

Drużynowy Mistrz Polski z 2014 roku zostanie przy czarnym sporcie. Wraz z Alexandrem Edbergiem będą odpowiedzialni za młodzieżową reprezentację Szwecji.

- W sezonie 2022 otrzymujemy fantastyczne wsparcie w osobie Linusa Sundstroema. Będzie on zaangażowany w roli doradcy, podzieli się swoimi doświadczeniami, zarówno na torze, jak i poza nim - poinformowało SVEMO cytowane przez speedwaynyheter.se. W sztabie pozostanie również Stefan Bennesved.

Nie będzie za to zmian w drużynie seniorskiej i mini żużlowej. Za tę pierwszą ekipę odpowiadać będzie Morgan Andersson, z kolei w klasie 250cc i 85cc młodzieżą zajmą się Magnus Sandberg i Rickard Jansson. Główna odpowiedzialność spoczywać będzie jednak na tym drugim.

"Svemo Track Racing pracował nad połączeniem ludzi, którzy będą pracować z większym wsparciem i aspektem szkoleniowym dla naszych zawodników, zwłaszcza dla juniorów i młodszych zawodników. Plan jest taki, aby na kilka różnych sposobów poprawiać warunki dla naszych żużlowców" - czytamy w komunikacie prasowym.

Czytaj także:
GKM może zyskać klasowego zawodnika!
Bratanica Ivana Maugera z sukcesami ścigała się w lewo

ZOBACZ WIDEO Żużel. Cellfast Wilki Krosno z najtrudniejszym kalendarzem na start sezonu w eWinner 1. Lidze?
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×