Żużel. Poznaliśmy kalendarz brytyjskiego speedwaya. Trzy występy Musielaka przed inauguracją eWinner 1. Ligi

19 marca w Scunthorpe zainaugurowane zostaną tegoroczne zmagania w Wielkiej Brytanii. Żużlowcy, jak co roku, na brak jazdy narzekać nie będą mogli. To dobra wiadomość dla tzw. pracusiów.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Tobiasz Musielak WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak
Sezon w Wielkiej Brytanii oficjalnie rozpocznie się 19 marca w Scunthorpe, gdzie odbędzie się turniej jubileuszowy Josha Auty'ego. Nazajutrz w King's Lynn bohaterem podobnej imprezy będzie Lewis Kerr, a 24 marca w Sheffield - Todd Kurtz.

W międzyczasie czeka nas tradycyjny i coroczny już Memoriał Petera Cravena, którego gospodarzem jest Belle Vue Aces. W marcu odbędą się jeszcze dwie towarzyskie imprezy - Ben Fund Bonanza w Peterborough (27.03) oraz turniej pożegnalny Bjarne Pedersena na obiekcie Poole Pirates.

Trzeci miesiąc roku przyniesie nam również pierwsze mecze - w ramach Pucharu Premiership (Belle Vue Aces - Sheffield Tigers, Ipswich Witches - King's Lynn Stars) i sparing pomiędzy Wolverhampton Wolves i Birmingham Brummies.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Indywidualne Mistrzostwa Polski w zmienionej formule. Majewski: To będzie nowa jakość

Kwiecień rozpocznie się testimonialem Stuarta Robsona. Później rozkręci nam się ligowo-pucharowa rywalizacja w Premiership i Championship. Najważniejszą imprezą sezonu będzie naturalnie finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. Turniej ten zaplanowano na 1 sierpnia na obiekcie w Manchesterze.

Przypomnijmy, że kontrakty na ten sezon w Wielkiej Brytanii parafowali m.in. Jason Doyle (Ipswich Witches), Max Fricke (Belle Vue Aces), Peter Kildemand (King's Lynn Stars), czy Jack Holder i Tobiasz Musielak (obaj Sheffield Tigers).

Jeśli pogoda nie spłata żadnego figla żużlowcom, to leszczynianina przed inauguracją w eWinner 1. Ligi czekać powinny trzy występy na Wyspach. Jak już wspomnieliśmy - 28 marca Sheffield Tigers uda się na wyjazdowe spotkanie pucharu ligi do Manchesteru, a tydzień później do Wolverhampton. Przed meczem Cellfast Wilków Krosno w Gdańsku, Musielak powinien jeszcze odwiedzić swój nowy domowy obiekt, bowiem 7 kwietnia Sheffield ma zaplanowane starcie z "Asami" z Manchesteru.

Pełen rozkład jazdy brytyjskiego speedwaya można znaleźć na stronie speedwaygb.co.uk.

Czytaj także:
Chce ratować żużel w swoim kraju
Kim jesteś, Glebie Czugunowie?!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×