Żużel. Poniedziałek na Wyspach. Dwa mecze pucharowe, na tor wyjedzie mistrz kraju

Na początek nowego tygodnia w Wielkiej Brytanii odbędą się dwa pucharowe mecze w dwóch grupach. Mający na koncie jedną wygraną zespół z Sheffield jedzie do Wolverhampton. Natomiast mistrzowie kraju z Peterborough podejmą Ipswich.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Jack Holder WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jack Holder
Zmagania w League Cup rozpoczęły się w marcu, kiedy odbyło się jedno spotkanie w grupie północnej. Belle Vue Aces uległo na swoim torze Sheffield Tigers 44:46. W grupie południowej starcie pomiędzy Ipswich Witches a King's Lynn Stars zostało odwołane z powodu złej pogody.

Puchar poprzedza rywalizację w Premiership. Początek najstarszej ligi świata planowany jest bowiem dopiero na 2 maja. Na razie pozostaje więc emocjonować się zmaganiami pozaligowymi, ale już oficjalnymi. Na poniedziałek zaplanowano dwie takie potyczki i obie bardzo interesujące.

Wolverhampton Wolves podejmie wspomniane Tygrysy z Sheffield. Wilki mają za sobą jeden mecz sparingowy. Mogą liczyć głównie na zawodników z Australii takich jak: Sam Masters, Ryan Douglas czy Nick Morris. Wszyscy trzej mają już za sobą jazdę w turniejach indywidualnych. Po stronie gości wyróżnia się z pewnością postać Jacka Holdera. Gotowi do jazdy są Craig Cook i Tobiasz Musielak, którzy ostatnio zmagali się z problemami zdrowotnymi.

Drużynowy mistrz Wielkiej Brytanii - Peterborough Panthers gościć będzie u siebie Wiedźmy z Ipswich. Doświadczeni gospodarze, którzy odjechali jedno spotkanie towarzyskie, będą faworytem tego starcia. Tym bardziej, że w niedzielę w Polsce w finale MPPK w Poznaniu kontuzji ręki doznał lider ich rywali, Jason Doyle.

ZOBACZ WIDEO "Nawierzchnia gubi zawodników". Dominik Kubera o tym, dlaczego przyjezdni nie potrafią wygrywać w Lublinie

Awizowane składy:

Grupa północna:

Wolverhampton Wolves - Sheffield Tigers, godz. 20:30

Wolverhampton: Sam Masters, Luke Becker, Nick Morris, Ryan Douglas, Steve Worrall, Drew Kemp, Leon Flint

Sheffield: Jack Holder, Craig Cook, Tobiasz Musielak, Kyle Howarth, Adam Ellis, Stefan Nielsen, Connor Mountain

Grupa południowa:

Peterborough Panthers - Ipswich Witches, godz. 20:30

Peterborough: Michael Palm Toft, Scott Nicholls, Ulrich Oestergaard, Hans Andersen, Chris Harris, Benjamin Basso, Jordan Palin

Ipswich: Jason Doyle, Cameron Heeps, Troy Batchelor, Erik Riss, Daniel King, Paul Starke, Anders Rowe

CZYTAJ WIĘCEJ:
Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!
Pesymistyczne wieści z obozu Damiana Ratajczaka. Wiadomo, ile może potrwać przerwa

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×