Żużel. Kolejarz - Stal. "Gość" dał triumf rawiczanom. Ogromny zawód ze strony Lamparta [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski
zdjęcie autora artykułu

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz pokonał w 2. kolejce 2. Ligi Żużlowej Texom Stal Rzeszów (46:42). Zwycięstwo gospodarzy nie byłoby możliwe, gdyby nie bardzo dobry występ "gościnnie" startującego w barwach Niedźwiadków Wiktora Przyjemskiego.

[b]

Noty dla zawodników Texom Stali Rzeszów:[/b]

Hubert Łęgowik 2+. Potracił w tym spotkaniu sporo pozycji na trasie. Ogólnie miał problem z prędkością w motocyklach, bo po całkiem dobrych startach często tracił pozycje.

Paweł Miesiąc 4+. Występ dobry, choć nie rewelacyjny. Biorąc pod uwagę, że jeszcze nie tak dawno był objawieniem w PGE Ekstralidze, jego notę obniża porażka m.in. z Ryanem Douglasem czy Damianem Balińskim.

Kevin Woelbert 3+. Rewelacyjny w pierwszej części zawodów, wolny i popełniający błędy w drugiej. Ponadto w swoim czwartym starcie został wykluczony, ponieważ otrzymał od sędziego drugie ostrzeżenie. Kto wie, czy ten moment nie zadecydował o tym, że rzeszowianie wyjechali z Rawicza bez punktów.

ZOBACZ WIDEO Chris Holder zdradził, co stoi za jego dobrą formą. Wpływ na to miał Maciej Janowski!

Eduard Krcmar 5+. Zdecydowany lider przyjezdnych. Goryczy porażki zaznał tylko raz, a miało to miejsce w biegu 8, w którym przyjechał za plecami Damiana Dróżdża. Czechowi za występ w Rawiczu należą się ogromne brawa, zwłaszcza że był to jego pierwszy mecz w lidze polskiej od października 2020 roku.

Dawid Lampart 1. Główny winowajca porażki na inaugurację sezonu. 31-latek w całych zawodach zdołał pokonać jedynie Damiana Dróżdża. Wychowanek klubu z Rzeszowa męczył się na trasie, miał problem z obieraniem korzystnego toru jazdy. Musi jak najszybciej wyciągnąć wnioski.

Gustav Grahn 1+. Choć jedyny punkt zdobył na koledze z pary, to jednak przyznajemy plus za dobre wyjścia spod taśmy i ambitną jazdę na dystansie. W jednym z biegów jechał nawet na prowadzeniu, jednak popełnił prosty błąd, który zakończył się upadkiem na prostej startowej.

Mateusz Majcher 1. Występ do zapomnienia. To nie był jego dzień.

Dawid Lampart inauguracji sezonu 2022 nie zaliczy do udanych
Dawid Lampart inauguracji sezonu 2022 nie zaliczy do udanych

Noty dla zawodników Metalika Recycling Kolejarza Rawicz:

Daniel Kaczmarek 3. Przeplatał dobre biegi z tymi gorszymi. Nie do końca może być zadowolony z drugiej fazy spotkania. Ktoś może powiedzieć, że przed ostatnim biegiem wynik meczu był i tak rozstrzygnięty, więc zawodnik mógł pozwolić sobie na słabszy start. Niekoniecznie, ponieważ w niedalekiej perspektywie pozostaje walka o punkt bonusowy, który może mieć duże znaczenie.

Damian Baliński 4. Z pewnością jego dorobek punktowy byłby większy, gdyby nie groźny upadek z wyścigu 11., po którym więcej go na torze nie oglądaliśmy. Pozostaje mieć nadzieję, że ze zdrowiem 44-latka wszystko będzie w porządku.

Nick Skorja 1. Najsłabszy punkt w talii Adama Skórnickiego. Gdyby nie to, że w sobotnim spotkaniu nie mógł wystąpić Sam Masters, to 24-letni Słoweniec na pewno nie znalazłby się w składzie Kolejarza.

Ryan Douglas 4. Pozytywne zaskoczenie. Przydarzyły mu się dwa słabsze biegi, jednak pozostawił po sobie dobre wrażenie. Do spółki z Damianem Dróżdżem przywieźli do mety podwójne zwycięstwo w pierwszym z biegów nominowanych, co przypieczętowało triumf Niedźwiadków w całym meczu.

Damian Dróżdż 4. Niesamowicie męczył się w pierwszej części zawodów. Jego mankamentem były wyjścia spod taśmy. W czwartej i piątek serii startów wyglądało to już znacznie lepiej. Dzięki jego metamorfozie gospodarze odskoczyli przed biegami nominowanymi na cztery punkty.

Tom Brennan 2+. Brytyjczyk nie zaliczy swojego debiutu w polskiej lidze do udanych. Zapunktował jedynie w wyścigu młodzieżowym. W kolejnym starcie został wykluczony za upadek na pierwszym łuku, a następnie dojechał do mety na ostatnim miejscu. Stać go na lepsze zdobycze punktowe.

Wiktor Przyjemski 5. Bez jego kapitalnej dyspozycji Metalika Recycling Kolejarz o zwycięstwie mógłby zapomnieć. Nie miał problemów z pokonywaniem znacznie bardziej doświadczonych zawodników. Pokazuje, że w przyszłości będą z niego ludzie.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Zobacz także:Co stoi za metamorfozą Grzegorza Walaska? Zawodnik zabrał głos - Show Grzegorza Zengoty. Wyjścia spod taśmy zmorą zawodników Landshut Devils [RELACJA]

Źródło artykułu:
Czy występ Wiktora Przyjemskiego był zaskoczeniem?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)