Żużel. ROW - Devils. Niemcom zabrakło zdecydowanego lidera. Znakomita dyspozycja Grzegorza Zengoty [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: Kai Huckenbeck w barwach Trans MF Landshut Devils

ROW Rybnik przed własną publicznością pokonał Trans MF Landshut Devils 53:37, a świetny występ zanotował zdobywca "płatnego" kompletu punktów Grzegorz Zengota. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny gości był natomiast Mads Hansen (11).

Noty dla zawodników ROW-u Rybnik:

Patryk Wojdyło 5. Sprowadzony w listopadowym okienku transferowym zawodnik szybko udowodnił, że może dać drużynie z Rybnika naprawdę wiele. Zdobył 15 punktów w 6 startach, co najlepiej pokazuje, że ma za sobą bardzo udany występ.

Andreas Lyager 5. Także Duńczyk ma za sobą świetny debiut w barwach ROW-u. Był jednym z liderów zespołu i po prostu jego pewnym punktem, zdobywając 14 "oczek" z bonusem.

Krystian Pieszczek 2. W sześciu startach zdobył tylko 4 punkty i nie zakończył żadnego biegu na lepszej pozycji niż trzecia. Występ zdecydowanie poniżej oczekiwań, a jedynym pozytywem było to, że gonitwy, w których dojeżdżał do mety na trzecim miejscu, kończyły się zwycięstwami jego drużyny.

Grzegorz Zengota 6. Fantastyczny występ i świetna forma. Doświadczony zawodnik zdobył "płatny" komplet punktów i w znakomitym stylu przywitał się z rybnicką publicznością.

Lech Chlebowski 1. W trzech startach nie zdołał zdobyć choćby punktu.

Paweł Trześniewski bez oceny. Wygrał bieg młodzieżowy, a w kolejnych dwóch startach był wykluczany za przekroczenie czasu dwóch minut, co prawdopodobnie jest związane z tym, że ostatnio nie mógł startować z powodu kontuzji.

Noty dla zawodników Trans MF Landshut Devils

Kai Huckenbeck 3+. Jeden z dwóch zawodników w drużynie gości, który był w stanie wygrać bieg, aczkolwiek jego cały występ nie był idealny. Zdobył 8 punktów z bonusem w sześciu startach, co nie jest złym wynikiem, jednak od doświadczonego Niemca oczekuje się nieco więcej.

Tobias Busch 1. Wyjechał na tor 3 razy, a jedyny punkt zdobył w biegu, do którego nie wyjechał junior gospodarzy. Bardzo słaby występ.

Erik Riss 1. Także on zdobył tylko jedno "oczko", w jednym z wyścigów dojeżdżając do mety przed Lechem Chlebowskim.

Mads Hansen 4. Punktował w każdym biegu, jednak nie zdołał wygrać żadnego z nich. Był najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach gości, natomiast brakowało w jego poczynaniach błysku. Jego występ należy uznać za solidny.

Dimitri Berge 4-. Zdobył 10 punktów w sześciu startach i wygrał jeden bieg. Podobnie jak w przypadku Duńczyka, był to solidny występ, ale czegoś brakowało, natomiast na pewno był jedną z wyróżniających się postaci w drużynie gości.

Norick Bloedorn 2. Jedynym rywalem, którego pokonał był Lech Chlebowski. W czterech startach zdobył 3 punkty i 2 bonusy, więc nie może być zbyt zadowolony ze swojego występu.

Erik Bachhuber 2. Zdobył dwa punkty w biegu młodzieżowym, a później dołożył do swojej zdobyczy jeszcze jedno "oczko", gdyż w 12. biegu wykluczony został junior ROW-u.

SKALA OCEN:

6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Zobacz także: Żużel. Koniec wspaniałej serii Betard Sparty Wrocław w PGE Ekstralidze! Zobacz także: Żużel. Co stoi za metamorfozą Grzegorza Walaska? Zawodnik zabrał głos