Żużel. Devils - Wybrzeże. Pewniak Huckenbeck, gdańszczanie jechali w kratkę [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kai Huckenbeck
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kai Huckenbeck
zdjęcie autora artykułu

Trans MF Landshut Devils w bardzo ważnym meczu pokonało Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43. W zespole gospodarzy niemalże nieomylny był Kai Huckenbeck. Gdańszczanom brakowało takiego lidera z prawdziwego zdarzenia.

Noty dla zawodników Trans MF Landshut Devils:

Kai Huckenbeck 5+. Lider zespołu z Landshut był ojcem zwycięstwa gospodarzy. Wygrał cztery z pięciu wyścigów, pokazując klasę przede wszystkim w ostatnim biegu, gdy prowadząc od startu do mety zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi.

Michael Haertel 2. Dla Haertela był to pierwszy mecz w sezonie i było widać spore nerwy w jego jeździe. Raz wjechał w taśmę, a później otrzymał drugie ostrzeżenie za nieprawidłowy start. Przez całe spotkanie pokonał tylko jednego seniora rywala - Wiktora Trofimowa.

Erik Riss 4+. Zdobył 8 punktów i jego występ był języczkiem u wagi. Wygrał dwa niezwykle istotne wyścigi, dwukrotnie pokonując Timo Lahtiego i raz Jakuba Jamroga. Co prawda przyjechał ostatni w 15. biegu, jednak nie miało to już wpływu na końcowy wynik.

ZOBACZ WIDEO Co się dzieje z Przemysławem Pawlickim? Odbył długą rozmowę z trenerem GKM-u

Mads Hansen 3-. Nie był to wielki mecz w wykonaniu Hansena. Zaczął nieźle, jednak w 10. biegu został wykluczony za spowodowanie upadku rywala, a po chwili przyjechał ostatni. W biegu nominowanym już nie pojechał.

Dimitri Berge 3+. Jeden z liderów Trans MF Landshut Devils nie spisał się tego dnia najlepiej. Zdobył 8 punktów, jednak dwukrotnie przegrywał podwójnie w biegach 13. i 14., co pozwoliło gdańszczanom złapać oddech. Jedno zwycięstwo indywidualne na własnym torze to za mało.

Erik Bachhuber 2. W całym meczu zdobył dwa punkty, pokonując na trasie Marcela Krzykowskiego i przyjeżdżając trzeci po wykluczeniu Adriana Gały. Nie potrafił jednak pokonać u siebie Kamila Marcińca.

Norick Bloedorn 5. Dwa wygrane biegi i "dwójka" z bonusem, to bardzo dobry występ w wykonaniu młodzieżowca. Sławomir Kryjom nominował go też do biegu nominowanego, w którym jednak przyjechał za parą rywali. Udowodnił, że jest czołowym juniorem ligi.

Mario Niedermeier brak oceny. Nie jechał.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Wiktor Trofimow jr 2+. Zaczął nieźle, przyjeżdżając jedynie przed Huckenbeckiem. Później pokonał dobrze dysponowanego Bloedorna, jednak po porażce z Haertelem został zmieniony. Nie wybił się ponad przeciętność, a to trochę za mało.

Rasmus Jensen 3+. Zaczął od czwartego miejsca, później jednak trzy razy dojeżdżał na drugim miejscu za jednym rywalem. W końcu wygrał 14. bieg, jednak na pewno ma większe ambicje niż średnio jeden pokonany rywal na bieg.

Timo Lahti 4-. Słaby początek w wykonaniu Fina, później gdy przesiadł się na inny motocykl, wygrał trzy biegi z rzędu i przywrócił nadzieje gdańszczanom. Ma potencjał na jeszcze lepsze występy.

Adrian Gała 3-. Zaczął od zwycięstwa, później gdy rywalizował z trudniejszymi rywalami było już gorzej. Miał pecha w biegu, w którym został wykluczony po bardzo długiej analizie sędziego po upadku, gdy atakował drugie miejsce, na którym jechał Berge. Mógł więc zdobyć więcej punktów.

Jakub Jamróg 4+. Ponownie był liderem Zdunek Wybrzeża, jednak zabrakło jego punktów szczególnie w 7. biegu, gdy przegrał podwójnie z parą Huckenbeck - Bloedorn. Ogólnie jednak dobry występ wychowanka Unii Tarnów.

Kamil Marciniec 3+. Marciniec zrobił swoje. Dwukrotnie pokonał Bachhubera, dojechał też do mety w biegu, w którym wykluczony był Hansen. Trudno wymagać od niego wiele więcej.

Marcel Krzykowski 1. Pechowy występ w wykonaniu Krzykowskiego. Dwukrotnie jechał na punktowanych pozycjach i tracił je popełniając błędy na trasie. Na koniec doznał urazu.

Miłosz Wysocki brak oceny. Zadebiutował, pojechał w tylko jednym biegu i dojechał na ostatniej pozycji. To za mało, by go oceniać.

Czytaj także:  Holder bohaterem Apatora Beniaminek dłużej bez Walaska

Źródło artykułu:
Czy taka postawa Kaia Huckenbecka w eWinner 1. Lidze to zaskoczenie?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)