Żużel. Wiele hitów transferowych w 1. Lidze. Trudno wybrać te najlepsze i najciekawsze

Bardzo ciekawe i przy tym liczne zmiany klubów nastąpiły w drużynach 1. Ligi Żużlowej przed sezonem 2024. Aby wybrać te najlepsze, trzeba było mocno się nagłowić, choć też niektóre są raczej niepodważalne. Choćby te dotyczące medalistów Grand Prix.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

Rohan Tungate z Falubazu Zielona Góra do ROW-u Rybnik

Pomógł Falubazowi wygrać ligę ze stuprocentową skutecznością, ale nie było raczej głosów, że utrzyma w nim miejsce i pojedzie w PGE Ekstralidze. Stał się więc dość łakomym kąskiem na rynku. Z początku zdeterminowany, by go do siebie ściągnąć, był klub z Krosna. Ostatecznie Australijczyk trafi do Rybnika, gdzie spotka się m.in. z Bradym Kurtzem. Tungate nie ukrywa, że na jego decyzję złożyło się kilka spraw. Wydaje się, że ROW powinien zyskać na takim ruchu. 33-latek ma duże doświadczenie i potrafi szybko dostosować się do warunków panujących na torze, który staje się jego domowym. Dowodzą tego wyniki w każdym z ostatnich sezonów.

Poziom Mecze Biegi (wygr.) Pkt+bon. Śr. bieg. Śr. mecz. Lista klas.
1. Liga 20 88 (30) 164+27 2,171 8,20 7.

CZYTAJ WIĘCEJ: Cztery powody dla których Tungate związał się z ROW-em

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • Don Ezop Fan Zgłoś komentarz
    Holdera do Ostrowa sciagnal Don Bartolo Czekanski z Wilkszyna. Znaja sie od wielu lat, przeciez to wlasnie Czekanski z Crumpem namowili Chrisa na pierwszy kontrakt w Polsce...