2 : 4
35
Robert Chmiel Taśma Mariusz Fierlej
2

Ponownie po gorszym starcie Jakub Jamróg na dystansie uporał się z Tomaszem Rempała i ścigał Roberta Chmiela.

1

Sporo walki na pierwszym łuku. Zwycięsko z niej wyszli łodzianie. Paweł Miesiąc zawzięcie ścigał Roberta Miśkowiaka, ale na ostatnim okrążeniu jego maszyna zaczęła słabnąć. Przerwa.

Bieg 11
16
1 : 5
26

Rohan Tungate wygrał ze sporą przewagą. Z kolei Jakub Jamróg słabiej wystartował, ale zdołał wyprzedzić Łopaczewskiego i Fierleja.

Bieg 10
15
3 : 3
21
Paweł Miesiąc Rezerwa taktyczna za Łukasz Przedpełski
3

Wyścig nie przyniósł większych emocji. Znakomitym startem popisał się Paweł Miesiąc, który odniósł bezproblemowe zwycięstwo. Przerwa na kosmetykę toru.

Tymczasem na stadionie w Opolu powiadomiono, że pierwsze badania w szpitalu wykluczyły złamania u Mariusza Puszakowskiego.

Bieg 7
12
4 : 2
18

Po starcie prowadził Robert Miśkowiak, ale napędzony Paweł Miesiąc w pewnym momencie wykorzystał jego drobny błąd i wysunął się na czoło stawki. Przerwa.

Bieg 6
8
3 : 3
16

Atomowym startem popisał się Michał Łopaczewski, który natychmiast objął prowadzenie. Zawodnik gospodarzy nie popełniał błędów i odniósł zwycięstwo bez większych kłopotów.

Bieg 4
5
2 : 4
13

Z pierwszego pola znakomicie wystartował Robert Chmiel. Niemal równie dobrze ruszył sprzed taśmy Oskar Bober, który na prostej przeciwległej startowej wysunął się na prowadzenie. W dalszej fazie wyścigu Miśkowiak do samej mety atakował Chmiela. W stawce nie liczył się Łopaczewski. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 3
3
2 : 4
9

Świetnie w tym wyścigu spisał się Mariusz Puszakowski, który przedzierał się z ostatniego miejsca na pierwsze. Tomasza Rempałę wyprzedził podczas ostatniego okrążenia.

Bieg 2
1
1 : 5
5

Nieźle wystartował Robert Chmiel, ale na pierwszym łuku dał się wypchnąć i został wyprzedzony przez obu rywali.

Bieg 1

Ciasno na pierwszym okrążeniu. Pierwsza trójka zawodników jechała przez moment niemalże równo. W końcu na prowadzenie wyjechał Miesiąc, którego nie oddał do mety. Fierlej zanotował upadek jadąc na końcu stawki.

16:59 - Prezentacja zakończona. Na trybunach około 400 widzów, w tym mniej więcej 15 z Łodzi.

16:52 - Wylosowano II zestaw startowy.

16:49 - Rozpoczęła się prezentacja.

16:39 - Próba toru dobiegła końca.

16:30 - Rozpoczęła się próba toru. Goście desygnowali na nią Mariusza Puszakowskiego i Jakub Jamróg. Z kolei gospodarze na sprawdzenie owalu wysłali Pawła Miesiąca i Tomasza Rempałę.

16:19 - Na razie na stadionie niewielu widzów. W parku maszyn gwarno, zawodnicy rozgrzewają motocykle.

16:04 - Pozycję juniorską w składzie Kolejarza Opole uzupełni Robert Chmiel, który wystartuje na zasadzie gościa. Z kolei w łódzkim Orle drugim młodzieżowcem będzie Oskar Bober.

15:34 - W Opolu piękna pogoda. Temperatura oscyluje w okolicach 27 stopni Celsjusza i świeci słońce.

Bieg 5

W powtórce goście rozstrzygnęli bieg na swoją korzyść już na pierwszym wirażu.

Wyścig przerwany. Prowadził Łukasz Przedpełski, ale na drugim łuku pierwszego okrążenia dość ostro zaatakował go Rohan Tungate. Przedpełski upadł i jest opatrywany na torze. W powtórce jednak nie pojedzie, bowiem został z niej wykluczony. Ostatecznie zawodnik o własnych siłach wrócił do parku maszyn.

Bieg 8

Łopaczewski przez półtora okrążenia jechał na drugiej pozycji, ale został wyprzedzony przez Gapińskiego. Później zawodnik Kolejarza miał kłopoty ze sprzętem i na defektującej maszynie w powolnym tempie dotarł do mety.

W powtórce arbiter dopatrzył się nierównego startu.

Robert Chmiel przewrócił się na drugim łuku jadąc na końcu stawki. Zawodnik po chwili pozbierał się i o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Został wykluczony z powtórki.

Bieg 9
3

Najlepiej ze startu wyjechał Mariusz Fierlej, ale Oskar Bober przyciął na pierwszym łuku do krawężnika i wyjechał na czoło stawki.

Ambulans jest już z powrotem. Niebawem mecz zostanie wznowiony.

Przerwa jest spowodowana oczekiwaniem na powrót karetki ze szpitala.

Koszmarnie wyglądający wypadek z udziałem trójki zawodników: Pawła Miesiąca, Jakuba Jamroga i Mariusza Puszakowskiego. Jamróg pozbierał się z toru, natomiast Miesiąc i Puszakowski nadal są opatrywani. Zawodnik Kolejarza Opole samodzielnie udał się do parku maszyn. Niestety, Mariusz Puszakowski tor opuścił na noszach i trafił do karetki. Do zdarzenia doszło na prostej przeciwległej startowej. Prowadzący Fierlej bronił się przed atakującym po szerokiej Jamrogiem, było ciasno. Jamróg nie miał zbyt wiele miejsca, nie opanował motocykla i trójka poszkodowanych zawodników przewróciła się, koziołkując wraz z maszynami.

Puszakowski został przetransportowany do szpitala. Natomiast Miesiąc i Jamróg prawdopodobnie są zdolni do dalszej jazdy.

Bieg 12

W powtórce Tomasz Gapiński na drugim łuku wyprzedził Tomasza Rempałę.

Para gości prowadziła podwójnie. Jadącemu na końcu Tomaszowi Gąsiorowi zdefektował motocykl i junior Kolejarza się przewrócił. Rozsypał się jego silnik i arbiter był zmuszony przerwać bieg.

Bieg 15
Tomasz Gąsior Rezerwa zwykła za Paweł Miesiąc
d

Tomasz Gapiński i Michał Łopaczewski powalczyli przez jedno okrążenie. Pewnie wygrał Tungate.