Bieg 15
36
5 : 1
30

Równy start całej czwórki, ale na wejściu w pierwszy łuk na dwie pierwsze pozycje wyjechali gospodarze. Dowieźli oni podwójne prowadzenie do mety i tym samym uratowali remis dla Betard Sparty Wrocław. Świetny mecz Tomasza Jędrzejaka.

0

Bardzo dobra jazda Vaclava Milika na początku tego biegu. Czech napędził się na pierwszym łuku po zewnętrznej i objął prowadzenie. Za nim bezpieczne punktowane pozycje utrzymywali jednak goście.

Bieg 13
28
3 : 3
26
Maksym Drabik Rezerwa zwykła za Nick Morris
2

Dobry start Pawlickiego, który objął prowadzenie. Na pierwszym łuku Woffinden po szerokiej wyprzedził Kasprzaka. Wyścig ten nie dostarczył większych emocji. Przerwa.

Żyto: Z GKM-em będziemy walczyć o utrzymanie

Bieg 12
25
3 : 3
23

Świetnie po szerokiej napędził się Tomasz Jędrzejak, który na wyjściu z pierwszego łuku wyjechał na prowadzenie. Zmarzlik nie dawał za wygraną i zawzięcie ścigał "Ogóra".

Bieg 11
22
2 : 4
20
3

Dobry start gości, jednak nie wyjechali oni na pierwszym łuku na podwójne prowadzenie, bowiem rozdzielił ich przeciskający się przy krawężniku Vaclav Milik. W dalszej fazie wyścigu zawodnicy jechali gęsiego.

Bieg 10
20
5 : 1
16
Tai Woffinden Rezerwa taktyczna za Nick Morris
3

Bardzo dobry start gospodarzy. Już na pierwszym łuku wyjechali oni na podwójne prowadzenie. Do przodu uciekł Woffinden, natomiast Jędrzejak bronił się przed Kasprzakiem. Przerwa.

Rory Schlein: Czuję się jakbym został uderzony przez ciężarówkę

Bieg 9
15
5 : 1
15

Milik dobrze wystartował, ale Pawlicki nie dał mu się założyć na siebie. Tymczasem po szerokiej na prowadzenie na 1. łuku wyjechał Woffinden. Bieg układał sięna 4:2 dla gospodarzy, ale na wyjściu z drugiego wirażu Milik wyprzedził Pawlickiego.

Bieg 8
10
2 : 4
14

Iversen zakładał się na pozostałych zawodników, ale nie zdołał wyprzedzić Janowskiego. Polak z prowadzenia cieszył się jednak tylko przez moment, bowiem już na początku drugiego okrążenia "PUK" minął "Magica". Ponadto do Janowskiego zbliżał się Jensen.

Bieg 7
8
2 : 4
10

Bartosz Zmarzlik kapitalnie ruszył z trudnego czwartego pola i już na wejściu w łuk objął prowadzenie. Za nim Milik ścigał Kasprzaka w walce o 1 punkt. Przerwa.

Unia chce sprostać wyjazdom. Baran: Nie jedziemy do Torunia na stracenie

Bieg 4
6
3 : 3
6

Bardzo dobry start Maksyma Drabika z drugiego pola. Junior gospodarzy założył się na Krzysztofa Kasprzaka i objął prowadzenie. Wygrał z dużą przewagą. Za nim Janowski atakował Cyfera, jednak ten skutecznie się bronił. Przerwa.

Podprowadzające podczas ostatnich meczów (galeria)

Bieg 1
3
3 : 3
3

Dobry start miejscowych, jednak Milik nie dołączył do Woffindena na 1. łuku. Czech do samej mety walczył o 1 punkt z Jepsenem Jensenem.

16:56 - Przedstawienie zawodników dobiegło końca. Wkrótce 1. bieg.

16:53 - W Poznaniu trwa już prezentacja.

16:44 - Zawody zostaną rozegrane wg I zestawu.

16:41 - Próba toru dobiegła końca.

16:32 - Rozpoczęła się próba toru. Na poznański tor ze strony gości wyjechali Matej Zagar i Bartosz Zmarzlik, z kolei gospodarze desygnowali Macieja Janowskiego oraz Taia Woffindena.

16:18 - Przed tym meczem wśród gości doszło do zmiany... kapitana. W tym starciu będzie nim Przemysław Pawlicki.

16:03 - W Poznaniu ciepło i słonecznie. Aura nie powinna zakłócić rozegrania tego meczu. Składy potwierdzone.

Jak niedzielne mecze typują eksperci WP SportoweFakty?

Bieg 2

W powtórce Maksym Drabik najlepiej wystartował i dojechał do krawężnika. Zawzięcie ścigał go Zmarzlik, który już na pierwszym wirażu chciał się wcisnąć po wewnętrznej. Junior Stali dopiął swego na wyjściu z pierwszego łuku podczas trzeciego okrążenia. Zmarzlik przemknął przy krawężniku obok Drabika.

Bieg przerwany. Na tor na pierwszym łuku upadli Damian Dróżdż i Adrian Cyfer. Dróżdż szybko się pozbierał. Zawodnik gospodarzy został wykluczony z powtórki. Cyfer również wrócił do parku maszyn o własnych siłach.

Bieg 3

Do wejścia w drugi łuk prowadził Matej Zagar, jednak w tym fragmencie toru po wewnętrznej wjechał mu pod łokieć Tomasz Jędrzejak. W dalszej fazie wyścigu nic szczególnego się nie działo, bowiem zawodnicy jechali gęsiego. Ostatecznie Morris nie dojechał do mety. Zrezygnował z jazdy podczas ostatniego okrążenia podążając na końcu stawki.

Bieg 5

W powtórce dobrze wystartował Tomasz Jędrzejak. Polak założył Iversena, który przez moment na pierwszym łuku starał się wepchnąć mu pod łokieć. Duńczyk do samej mety nie odpuszczał Jędrzejakowi. Jensen nie liczył się w rywalizacji z zawodnikiem Sparty.

Morris i Iversen jechali bardzo blisko siebie od samego startu. Na wejściu w drugi łuk Morris upadł na tor. Bieg przerwany. Zawodnik Betard Sparty pozbierał się z toru, ale w powtórce nie pojedzie, bowiem został z niej wykluczony.

Bieg 6

Zagar prowadził od startu, natomiast Pawlicki na dystansie uporał się z Maciejem Janowskim. Podczas drugiego okrążenia defekt na końcu stawki zanotował Dróżdż. Bieg bez większych emocji.