Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Alpinizm. Koniec polskiej wyprawy na Lhotse. Powodem niebezpieczne warunki

Wyprawa na Lhotse organizowana przez Polski Himalaizm Zimowy została zakończona. Powodem takiej decyzji były złe warunki atmosferyczne panujące w Himalajach

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
szczyt Lhotse Getty Images / Godong/Universal Images Group / Na zdjęciu: szczyt Lhotse
"Ze względu na niebezpieczne warunki panujące na icefallu, wyprawa Lhotse2019 została zakończona" - poinformował na facebookowym profilu Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera. Fatalne warunki atmosferyczne przeszkodziły alpinistom w realizacji celu, jakim było zdobycie Lhotse.

Jak przekazał portal wspinanie.pl, "trudne warunki, zagrożenia obiektywne i przedłużające się problemy z pokonaniem Icefallu w pierwszej fazie jesiennych wypraw zmuszają himalaistów do odwrotu". Wcześniej ze wspinaczki zrezygnowało kilka innych ekip, które chciały zdobyć m.in. Mount Everest.

Portal ten dodał, że 22 września decyzję o zakończeniu wyprawy zakończył jej kierownik Marcin Kaczkan. Warunki pogodowe były skrajnie niebezpieczne. Istniało zagrożenie lawiny i w obawie o swoje zdrowie oraz życie, alpiniści postanowili wycofać się ze zdobycia Lhotse.

- Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników i brak szans na osiągnięcie szczytu, jedyna racjonalna i słuszna decyzja jest ta o zakończeniu wyprawy - przekazał Kaczkan. Zobacz także: Prawie dwa lata po śmierci Mackiewicza doczekali się nagrody. Ratownicy z Nanga Parbat Alpinizm. Zaskakujące plany Denisa Urubki. To może być jego ostatnia górska wyprawa ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Fabian Drzyzga: Cieszę się z tego jak wyglądamy. Najważniejsza jest stabilność


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×