Materiały prasowe / PAOK Saloniki / Na zdjęciu: Karol Świderski

Karol Świderski wszedł i strzelił gola. Potrzebował na to trzech minut

Tylko trzech minut od momentu wejścia na boisko potrzebował Karol Świderski na strzelenie gola. Później asystował przy bramce. PAOK Saloniki rozbił Apollon Smyrnis 5:1.

Polak przeniósł się do Grecji w ostatnim okienku transferowym i dostaje od trenera PAOK-u Saloniki szanse na pokazanie się. W poniedziałkowym spotkaniu z Apollonem Smyrnis wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 75. minucie za Diego Biseswara, a w 78. minucie skierował piłkę do bramki. W końcówce regulaminowego czasu Pedro Henrique ustalił wynik na 5:1 po podaniu Karola Świderskiego. PAOK efektownie rozbił najgorszą drużynę rozgrywek.

22-latek zdobył już trzy gole dla nowego klubu. Dwa z nich w lidze. Jednego w ćwierćfinale Pucharu Grecji, kiedy zadebiutował w podstawowym składzie. Można więc mówić o obiecującym wejściu do szatni.

PAOK Saloniki jest liderem ligi greckiej ze świetnym bilansem 19 zwycięstw oraz dwa remisy. Na tym froncie drużyna Świderskiego jest niepokonana i ma dziewięć punktów przewagi nad wiceliderem Olympiakosem Pireus. Trzeci AEK Ateny ma aż 17 "oczek" mniej niż PAOK.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.