Getty Images / Matteo Ciambelli/DeFodi Images / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Zwycięski Olympique Marsylia. Arkadiusz Milik przegrał kluczowy pojedynek

Mateusz Byczkowski

Arkadiusz Milik miał swoje szanse, ale nie strzelił gola w niedzielnym spotkaniu z Troyes. Jego zespół był lepszy i wygrał 1:0 na Stade Velodrome. Decydującą bramkę na kwadrans przed końcem zdobył Pol Lirola.

Stade Velodrome jest trudnym terenem dla rywali. Od połowy lutego miejscowi przegrali tu tylko jedno spotkanie przeciwko RC Lens (2:3). Przed Troyes było więc naprawdę trudne wyzwanie.

Olympique Marsylia chciał zmazać plamę po ostatniej porażce w Lidze Europy z Galatasaray Stambuł (2:4). Już od samego początku meczu zawodnicy grali ostro. Sędzia Jeremie Pignard w przeciągu pierwszych siedemnastu minut pokazał trzy żółte kartki.

Emocje zaczęły się dopiero po przerwie. Arkadiusz Milik stanął przed szansą pokonania Gauthiera Gallona. Reprezentant Polski w sytuacji sam na sam z golkiperem Troyes oddał sygnalizowany strzał. Bramkarz rywali nie miał większych problemów z obroną jego próby.

Kilka minut później napastnik miał drugą okazję do strzelenia gola. W tym przypadku było jednak o wiele trudniej. Piłkarz Olympique Marsylia po dośrodkowaniu Dimitri Payeta wygrał pojedynek powietrzny z defensorem ekipy przeciwnej i główkował z bliskiej odległości. Znów świetną interwencją popisał się Gallon.

Gospodarze dopięli swego kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Payet wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Pola Lirolę. Hiszpan nie poszedł w ślady Arkadiusza Milika i wygrał pojedynek z bramkarzem Troyes.

Rywale próbowali jeszcze zaskoczyć ale nie zdołali wyrównać. Olympique Marsylia odniósł zwycięstwo i awansował na czwartą pozycję w tabeli. Reprezentant Polski zszedł z boiska w 82. minucie. Zastąpił go Gerson.

Olympique Marsylia - ES Troyes AC 1:0 (0:0)
1:0 - Pol Lirola 74'

Olympique Marsylia: Pau Lopez - Valentin Rongier, Alvaro Gonzalez, William Saliba, Luan Peres - Pol Lirola (87' Luis Enrique), Pape Gueye, Matteo Guendonzi, Konrad de La Fuente (69' Bamba Dieng) - Dimitri Payet, Arkadiusz Milik (82' Gerson)

ES Troyes AC: Gauthier Gallon - Giulian Biancone, Jimmy Giraudon, Yoann Salmier - Youssouf Kone (87' Nassim Chadli), Adil Rami (79' Renaud Ripart), Rominigue Kouame (75' Xavier Chavalerin), Florian Tardieu - Gerson Rodrigues, Yoann Touzghar (76' Hyun-Jun Suk), Mama Balde (76' Tristan Dingome)

Żółte kartki: Yoann Salmier (Troyes), Florian Tardieu (Troyes), Pape Gueye (Olympique Marsylia), Youssouf Kone (Troyes), Mama Balde (Troyes)

Sędzia: Jeremie Pignard

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)