Biathlon. Fenomenalny występ Tiril Eckhoff. Kolejne punkty Polek

Tiril Eckhoff w znakomitym stylu wygrała bieg na dochodzenie biathlonowego Pucharu Świata, rozgrywany w austriackim Hochfilzen. Norweżka po raz pierwszy w karierze triumfowała w tej specjalności. Kinga Zbylut zajęła 19., a Kamila Żuk 32. miejsce.

Adrian Nuckowski
Tiril Eckhoff PAP/EPA / ANDREAS SCHAAD / Na zdjęciu: Tiril Eckhoff
Do pierwszego obecnej zimy biegu na dochodzenie z pozycji liderki ruszyła Dorothea Wierer. Włoszka w piątkowym (13 grudnia) sprincie o 6 sekund wyprzedziła Ingrid Landmark Tandrevold, natomiast 31 sekund do Wierer straciła Rosjanka Swietłana Mironowa. Niezłe pozycje wyjściowe miały reprezentantki Polski. Czternasta ze stratą 50 sekund do liderki wyruszyła Kinga Zbylut, natomiast dwie sekundy po niej Kamila Żuk (16. miejsce).

Po strzelaniach w pozycji leżącej liderką była Tiril Eckhoff, a tuż za jej plecami wybiegła wspomniana wcześniej Tandrevold. Jedno pudło zanotowała Kinga Zbylut, natomiast dwa błędy popełniła Kamila Żuk. Polki plasowały się odpowiednio na 20. i 31. pozycji. Biało-Czerwone w takich samych rozmiarach myliły się także w "stójce". Ostatecznie Zbylut uplasowała się 19. miejscu, z kolei Żuk była 32.

Zwyciężyła fenomenalnie spisująca się tego dnia Eckhoff. Norweżka jako jedyna z czołówki zestrzeliła wszystkie krążki i zapisała na swoim koncie siódmą wygraną w karierze, a pierwszą w biegu na dochodzenie. Druga była Szwedka Hanna Oeberg, a czołową trójkę uzupełniła Ingrid Landmark Tandrevold. Aż pięć karnych rund musiała biegać liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Dorothea Wierer. Włoszka ukończyła rywalizację na 9. miejscu.

34. Kamila Żuk Polska 47

Czytaj także: - Biathlon. Bieg pościgowy dla Johannesa Boe. Norweg znokautował rywaliBiathlon. Koszmar Moniki Hojnisz-Staręgi. Dobre miejsca Kingi Zbylut i Kamili Żuk w Hochfilzen ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Niezręczny moment podczas wywiadu. Martin Schmitt nie wiedział, co powiedzieć

Czy jesteś zadowolony/a z występu polskich biathlonistek?