Biegi narciarskie. Puchar Świata. Therese Johaug oraz Iivo Niskanen najlepsi w Lahti

Therese Johaug wygrała w Lahti bieg na 10 kilometrów techniką klasyczna, rozegrany w ramach Pucharu Świata. Norweżka minimalnie wyprzedziła Ebbę Anderson. Podium uzupełniła Krista Parmakoski. Wśród mężczyzn triumfował Iivo Niskanen.

Adrian Nuckowski
Therese Johaug Newspix / Daniel Eriksson/Bildbyran/ZUMA / Na zdjęciu: Therese Johaug
Bez niespodzianek zakończyła się rywalizacja kobiet. Po raz kolejny w biegu dystansowym najlepsza okazała się Therese Johaug. Norweżka jak na siebie rozpoczęła bieg bardzo spokojnie. W miarę rozwoju sytuacji zwiększała swoje tempo i już po trzech kilometrach objęła prowadzenie. Jej przewaga na mecie, nad drugą Ebbą Andersson była jednak minimalna. Szwedkę wyprzedziła o zaledwie 3,4 s. Andersson po raz piąty stanęła na podium w tym sezonie. Czołową trójkę uzupełniła reprezentantka gospodarzy, Krista Parmakoski. Na starcie zabrakło reprezentantek Polski.Wyniki biegu kobiet na 10 kilometrów techniką klasyczną w Lahti

116. Monika Skinder Polska 1

Ku ciesze miejscowych kibiców, wśród mężczyzn najlepszy okazał się Iivo Niskanen. 28-latek prowadził prawie na wszystkich punktach pomiaru czasu. Na mecie o ponad 10 sekund wyprzedził aktualnego lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Aleksandra Bolszunowa. Trzecią pozycję zajął Hans Christer Holund. Norweg uplasował się na podium głównie dzięki znakomitej postawie w drugiej części dystansu. Polacy nie startowali.