Oszust niemal nie zrujnował mu życie. Adam Kownacki ostro o dopingu w boksie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Adam Kownacki
Instagram / / Na zdjęciu: Adam Kownacki
zdjęcie autora artykułu

Joe Cusumano (22-4, 20 KO) zszokował świat boksu, nokautując Adama Kownackiego (20-4, 15 KO). Jednak po ponad dwóch miesiącach okazało się, że rywal Polaka korzystał z dopingu. Najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej zabrał głos w tej sprawie.

W tym artykule dowiesz się o:

To co się dzieje w ostatnich tygodniach w zawodowym boksie jest przerażające. Kolejny tydzień i mamy kolejną aferę związaną ze stosowaniem nielegalnych środków. Tym razem ofiarą oszustów padł Adam Kownacki. Najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej niedawno przegrał przez techniczny nokaut z Joe Cusumano.

Po dwóch miesiącach od walki zdecydowano, że zostanie ona uznana za nieodbytą, wszystko z powodu pozytywnych testów antydopingowych przeprowadzonych u Amerykanina. Potwierdzenie pochodzi już z dwóch niezależnych próbek. Po tej kontrowersji głos zabrał Adam Kownacki.

- Trzeba testować wszystkich zawodników. Ważny jest czysty sport. Nie jeździmy na rowerze czy uderzamy piłką baseballową; bijemy się po twarzy, i to dotyczy naszego zdrowia. Mamy też rodziny na utrzymaniu - mówił Adam Kownacki w rozmowie z Przemysławem Garcarczykiem na YouTube.

- Mam do wychowania dwójkę małych dzieci. Ten człowiek mnie oszukał i mógł naprawdę zrobić mi krzywdę. Boksem chciałem zapewnić im lepsze życie, a po tej walce usłyszałem od promotora, że nie powinienem więcej walczyć, bo coś może mi się stać. Podobnie zareagował mój menedżer, który także nie chciał już dla mnie organizować kolejnych pojedynków - wyznał Adam Kownacki.

Odkrycie w sprawie walki z Cusumano odnowiło w polskim pięściarzu nadzieję na przyszłość w boksie. Kownacki już nawiązał kontakt ze swoim trenerem i ma konkretne plany związane z kolejnymi walkami.

- Planuję przynajmniej jedną walkę w Polsce, żeby po raz pierwszy zawalczyć na rodzimej ziemi. Chciałbym to zrobić dla moich tysięcy fanów. Zobaczymy, co będzie dalej - zakończył.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Przeszli od słów do czynów. Ochrona musiała reagować

Zobacz także: Sensacyjna decyzja Piotra Liska Zobacz także: Polska mistrzyni stanie do walki o obronę pasa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Adam Kownacki powinien znów walczyć z Joe Cusumano?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
intro
9.09.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dla kasy nie dla fanów... Jesteś słaby i nie umiesz tego zmienić.