Cristiano Ronaldo zapisał się w historii Euro. Przebił wyczyn Michela Platiniego (wideo)

Cristiano Ronaldo po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii. W poniedziałek 36-latek pobił rekord legendarnego Michela Platiniego.

Rafał Szymański
Cristiano Ronaldo strzela gola Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo strzela gola
Napastnik miał doskonałą sytuację w końcówce pierwszej połowy. Bruno Fernandes precyzyjnie dograł w pole karne, jednak tym razem Cristiano Ronaldo fatalnie spudłował. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 84. minuty, wówczas golkipera rywali pokonał Raphael Guerreiro.

Dwie minuty później sędzia główny wskazał na jedenasty metr po przewinieniu Willy'ego Orbana. Zgodnie z przewidywaniami, do piłki podszedł Ronaldo. Piłkarz Juventusu nie dał szans Peterowi Gulacsiemu na skuteczną interwencję.

Doświadczony snajper zdobył swoją dziesiątą bramkę, potrzebował do tego 22 spotkań. W ten sposób Portugalczyk wyprzedził Michela Platiniego i jest aktualnie najlepszym strzelcem w całej historii mistrzostw Europy.

W doliczonym czasie Ronaldo jeszcze poprawił swój dorobek, ma na koncie jedenaście trafień. Portugalczycy rozpracowali defensywę Węgrów i 36-latek z niewielkiej odległości skierował piłkę do siatki. Obrońcy byli zupełnie zdezorientowani. Ostatecznie zespół Santosa zwyciężył 3:0 i na tę chwilę przewodzi stawce grupy F Euro 2020.

Tego samego dnia Ronaldo ustanowił jeszcze jeden rekord - wystąpił w piątym turnieju finałowym mistrzostw Europy.