Euro 2020. Fatalne pudło Garetha Bale'a z rzutu karnego! (wideo)

Gareth Bale nie popisał się w meczu z Turcją. Kapitan reprezentacji Walii w fatalny sposób przestrzelił z rzutu karnego. Piłka po jego strzale poleciała wysoko nad bramką rywali.

Mateusz Byczkowski
Gareth Bale PAP/EPA / Tolga Bozoglu / Na zdjęciu: Gareth Bale
Środowe spotkanie w grupie A było bardzo ważne dla obu zespołów. Reprezentacja Turcji w pierwszym meczu Euro 2020 przegrała z Włochami (0:3). Za to Walijczycy zremisowali ze Szwajcarią (1:1).

Do przerwy Smoki wygrywały 1:0. Wszystko za sprawą bramki Aarona Ramseya. W drugiej połowie świetną szansę na podwyższenie prowadzenia miał Gareth Bale. Piłkarz Tottenhamu Hotspur musiał tylko wykorzystać rzut karny.

Ostatecznie kapitan reprezentacji Walii przestrzelił wysoko nad bramką rywali. Mimo to podopieczni Roberta Page'a odnieśli zwycięstwo nad Turcją. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:0. Gola w doliczonym czasie gry strzelił Connor Roberts. Co więcej przy jego bramce asystował Bale.

Smoki, które są obecnie liderem grupy A w kolejnym spotkaniu zmierzą się z Włochami. Zespół Roberta Manciniego ma jednak jeszcze jeden mecz do rozegrania. Azzurri już o godz. 21:00 zagrają ze Szwajcarią.

Fatalne informacje z kadry. Potwierdzono kontuzję!