Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Poważny wypadek w GP Australii. Wyścig przerwany czerwoną flagą

Początek GP Australii przyniósł mnóstwo emocji. Zaraz po starcie z toru wypadł Charles Leclerc. Chwilę później doszło do wypadku Alexandra Albona, po którym sędziowie musieli przerwać wyścig F1 czerwoną flagą.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
wypadek Alexandra Albona w GP Australii Twitter / Formula 1 / Na zdjęciu: wypadek Alexandra Albona w GP Australii
Na torze Albert Park w Melbourne bardzo trudno o manewry wyprzedzania, stąd też kierowcy Formuły 1 mają świadomość, iż moment startowy jest kluczowy dla ich wyniku. Dlatego też w przeszłości w GP Australii wielokrotnie dochodziło do neutralizacji. W tegorocznej edycji wyścigu F1 samochód bezpieczeństwa pojawił się na torze po wypadnięciu z toru Charlesa Leclerca.

Gdy zabrano z pobocza bolid Ferrari, doszło do restartu wyścigu, ale kierowcy nie cieszyli się zbyt z jazdy. Na siódmym okrążeniu z toru wypadł Alexander Albon. Kierowca Williamsa stracił panowanie nad samochodem w zakręcie numer siedem i z ogromną prędkością uderzył w barierę ochronną.

Jako że uszkodzony bolid Albona pozostawił mnóstwo rozbitych elementów na torze, a także naniósł żwir na asfalt, sędziowie podjęli decyzję o wyjeździe samochodu bezpieczeństwa.

ZOBACZ WIDEO: Jej figura robi wielkie wrażenie. Tylko spójrz na te zdjęcia z rajskich wakacji

Po chwili postanowiono, że wyścig F1 zostanie przerwany czerwoną flagą. Stewardzi uznali bowiem, że nitka wyścigowa została zabrudzona na tyle mocno, że nie da się jej oczyścić w przeciągu kilku minut, o ile samochody nadal będą się znajdować na torze. Dlatego też kierowców zaproszono do alei serwisowej, natomiast funkcyjni wzięli się za oczyszczanie nawierzchni.

Decyzja o przerwaniu wyścigu F1 czerwoną flagą miała ogromny wpływ na losy GP Australii. Chwilę przed decyzją sędziów, prowadzący w stawce George Russell zjechał do alei serwisowej po nowy komplet opon. W tej sytuacji Brytyjczyk stracił jednak korzyści wynikające z odbycia pit-stopu w okresie neutralizacji. Pozostali kierowcy mogli bowiem za darmo wymienić ogumienie w okresie przerwy przed restartem wyścigu.

Czytaj także:
- Verstappen niczym Lewandowski. Słodko-gorzki obraz mistrza
- 650 tys. funtów za śmierć inżyniera. McLaren musi zapłacić

Czy przerwanie wyścigu czerwoną flagą było właściwą decyzją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×