Atak na byłego kierowcę F1. Nie chciał pomóc ofiarom powodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Wikimedia Commons / Na zdjęciu: Karun Chandhok
Wikimedia Commons / Na zdjęciu: Karun Chandhok
zdjęcie autora artykułu

Dziennikarz i analityk sportowy Vincenzo Landino zaproponował, aby kierowcy F1 wzięli udział w wirtualnym GP Emilia Romagna i wsparli poszkodowanych wskutek powodzi we Włoszech. Pomysł ten nie wszystkim przypadł do gustu.

W tym artykule dowiesz się o:

W ten weekend kierowcy Formuły 1 mieli rywalizować w GP Emilia Romagna, ale obfite opady deszczu w centralnej części Włoch doprowadziły do powodzi, które kosztowały życie co najmniej 14 osób. Tysiące mieszkańców regionu Emilia Romagna zostało pozbawionych domów. W tej sytuacji odwołanie wyścigu F1 na torze Imola było jedyną sensowną decyzją.

Dziennikarz i analityk sportowy Vincenzo Landino zasugerował, że królowa motorsportu nie powinna pozostać obojętna na to, co dzieje się we Włoszech. "Ponieważ wyścig został odwołany, chciałbym zobaczyć, jak Formuła 1 zbiera kierowców na wirtualne GP Emilia Romagna, a dochód z tej imprezy trafia następnie na wsparcie władz lokalnych" - napisał Landino w mediach społecznościowych.

Zdaniem Włocha, całość przedsięwzięcia można byłoby dograć z platformą Twitch, która zbierałaby po 20 dolarów od każdego kibica chcącego śledzić wirtualną rywalizację. "Sprzedaż biletów to tylko jedno z narzędzi do zbierania datków. Nie sugeruję tutaj nikomu zysku. Wszystko poszłoby na cele charytatywne. F1 mogłaby też przygotować możliwość wpłacania darowizn na wybrane konta" - dodał.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi

Jednak nie wszystkim pomysł Landino przypadł do gustu. "Czy możemy po prostu spędzić weekend z naszym dziećmi, przypominając im, że żyjemy?" - zapytał Karun Chandhok, były kierowca F1, a obecnie ekspert Sky Sports. Wpis Hindusa wywołał wiele negatywnych reakcji kibiców.

Fani F1 oskarżyli Chandhoka o torpedowanie szlachetnej idei i byli wręcz zszokowani, że nie podoba mu się pomysł niesienia pomocy poszkodowanym w powodzi we Włoszech. Liczba negatywnych komentarzy była tak duża, że 39-latek ostatecznie usunął swój wpis. Zdaniem sporej części kibiców, to najlepszy dowód na to, że opinia Chandhoka była nieodpowiednia i niezbyt przemyślana.

Warto dodać, że wirtualny wyścig o GP Emilia Romagna organizuje w niedzielę Max Verstappen. Jednak kierowca Red Bull Racing na ten moment jest jedynym przedstawicielem F1 w gronie osób biorących udział w tej nietypowej rywalizacji. Holender do wirtualnego ścigania zaprosił kierowców F2 oraz Formuły E.

Czytaj także: - Formuła 1 straci miliony dolarów. Skutki odwołania GP Emilia Romagna - Wyjątkowy gest Ferrari dla ofiar powodzi. 1 mln euro na cele humanitarne

Źródło artykułu: WP SportoweFakty