Wyścigi kobiet przy okazji F1. Pomogą wypromować płeć piękną?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Susie Wolff / Venturi Racing / Na zdjęciu: Susie Wolff
Twitter / Susie Wolff / Venturi Racing / Na zdjęciu: Susie Wolff
zdjęcie autora artykułu

Znany jest już kalendarz F1 Academy na sezon 2024. Seria wyścigowa wyłącznie dla kobiet, która ma przyczynić się do pojawienia się płci pięknej w Formule 1, liczyć będzie siedem rund. - Chcemy inspirować młode dziewczyny - mówi Susie Wolff.

W tym roku swoją działalność zainaugurowała F1 Academy. Seria wyścigowa wyłącznie dla kobiet przejęła swoją funkcję po W Series, które zbankrutowało po kilku sezonach funkcjonowania. Wyścigi dla pań spotkały się z falą krytyki ze względu na brak jakiejkolwiek ekspozycji. W efekcie o odbywającej się w niej rywalizacji wiedzą tylko najwięksi pasjonaci motorsportu.

Formuła 1 nie połączyła kobiecych wyścigów z własnym kalendarzem, przez co trafiały one do małego grona odbiorców. To zmieni się w sezonie 2024, kiedy to wszystkie rundy F1 Academy towarzyszyć będą królowej motorsportu. Właśnie poznaliśmy szczegółowy kalendarz mistrzostw - zaprezentowała go Susie Wolff.

F1 Academy rozpocznie sezon w Arabii Saudyjskiej w dniach 7-9 marca, a następnie kobiety rywalizować będą też w Miami, Barcelonie, Zandvoort, Singapurze, Katarze i Abu Zabi. Mistrzynię poznamy zatem w dniach 6-8 grudnia wraz z zakończeniem kampanii Formuły 1.

ZOBACZ WIDEO: Polski mistrz szczerze o swojej przemianie. "Byłem łobuzem"

- Jestem zachwycona możliwością ogłoszenia nowego kalendarza F1 Academy. On potwierdza nasze ambicje, abyśmy stali się kategorią wyścigową dostępną na całym świecie, poszerzającą zasięgi i zwracającą uwagę na naszą misję. Chcemy inspirować młode dziewczyny i kobiety na całym świecie. Pokazać im, że w naszym sporcie jest dla nich miejsce - skomentowała Susie Wolff, dyrektor zarządzający F1 Academy.

W roku 2024 wszystkie zespoły F1 muszą wystawić do rywalizacji w F1 Academy co najmniej jedną kobietę, a bolidy pomalować w swoich barwach.

- To fantastyczne, że F1 Academy będzie towarzyszyć siedmiu wyścigom Formuły 1. Ta globalna platforma, w połączeniu ze wsparciem wszystkich zespołów, przeniesie damską serię wyścigową na wyższy poziom. Zapewni zawodniczkom nie tylko możliwość rozwijania swoich umiejętności na torach F1, ale też zainspiruje młode dziewczyny na całym świecie do kontynuowania kariery w motorsporcie - dodał Stefano Domenicali, szef F1.

Kalendarz F1 Academy - sezon 2024:

  • Dżudda (Arabia Saudyjska) - 7-9 marca
  • Miami (Stany Zjednoczone) - 3-5 maja
  • Barcelona (Hiszpania) - 21-23 czerwca
  • Zandvoort (Holandia) - 23-25 sierpnia
  • Marina Bay (Singapur) - 20-22 września
  • Losail (Katar) - 29 listopada-1 grudnia
  • Yas Marina (Abu Zabi) - 6-8 grudnia

Czytaj także:Team orders w Mercedesie? Zapadła decyzjaVerstappen postawi weto? Plotki o wojnie na szczycie Red Bulla

Źródło artykułu: WP SportoweFakty