Nie mogła się powstrzymać! Kamery wychwyciły, co trenerka mówiła do Waliewej

Kamila Waliewa nie zdobyła medalu w rywalizacji solistek podczas ZIO Pekin 2022. Po finałowym występie 15-latki nie wytrzymała jej trenerka, Eteri Tutberidze.


Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Eteri Tutberidze i Kamila Waliewa Twitter / twitter.com/eurosport / Eteri Tutberidze i Kamila Waliewa
Kamila Waliewa w programie dowolnym solistek w łyżwiarstwie figurowym na ZIO Pekin 2022 popełniła zbyt dużo błędów i ostatecznie nie zdobyła medalu (zajęła 4. miejsce - więcej TUTAJ). 15-latka z Rosji prawdopodobnie nie wytrzymała presji związanej z aferą dopingową (więcej TUTAJ).

Po występie na arenie olimpijskiej w Pekinie Waliewej dostało się od trenerki Eteri Tutberidze. Kamery telewizji Eurosport zarejestrowały jej słowa. - Dlaczego odpuściłaś? Dlaczego przestałaś walczyć? No powiedz, dlaczego? - zaatakowała swoją podopieczną trenerka.

- Odpuściłaś po tym axlu. Dlaczego?! - nie przestawała Tutberidze, która znana jest z twardej ręki, jeśli chodzi o szkolenie zawodniczek. Waliewa nie miała nic na swoje usprawiedliwienie i... na koniec rozpłakała się.

47-letnia Tutberidze to była radziecka i rosyjska łyżwiarka. Specjalizowała się w tańcach na lodzie. Dziś przygotowuje młode rosyjskie solistki i solistów, którzy pod jej okiem odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Metody pracy trenerki budzą jednak sporo kontrowersji.

Zobacz:
Jagna Marczułajtis wprost o wpadce 15-latki. Mówi o frustracji i niepokoju

ZOBACZ WIDEO: Świetne igrzyska w wykonaniu Stocha. "Do medalu mało brakowało"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×