WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
)

Najstarsi sportowcy świata, którzy wciąż odnoszą sukcesy

Choć sportowe buty mogliby zamienić na wygodne kapcie, to wciąż zajmują się sportem i odnoszą w nim sukcesy. Zdobywają oceany, najwyższe góry, powietrzne szlaki i piłkarskie boiska mając w dowodzie ponad 100 lat. Na liście nie brakuje też Polaków.
Nikola Zbyszewska
Nikola Zbyszewska
PAP

Aleksander Doba

To 69-letni podróżnik, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął przez Ocean Atlantycki. Szacunek wzbudza fakt, że dokonał tego za pomocą własnych mięśni - Doba podróżował bowiem w kajaku. Podróż zajęła mu kilka miesięcy, ale trud został nagrodzony. National Geographic poprzez głosowanie internetowe przyznało sportowcowi tytuł "Podróżnika Roku 2015".

- Przecież nie będę siedział przed telewizorem i tylko marzył, żeby się udać do baru na piwo - skwitował. - Stawiam sobie cele i je po kolei realizuję. Cóż w tym takiego wielkiego? - stwierdził w rozmowie z TVN24.

Aleksander Doba "w łupinie" przepłynął też Morze Bałtyckie i Bajkał, a także jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże oraz Polskę po przekątnej (z Przemyśla do Świnoujścia).

Polub SportoweFakty na Facebooku
Guardian, PolskaBiega, TVN24
Zgłoś błąd

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.