Tadeusz Szymczyk - komentarze

 • Tadeusz Szymczyk napisał/a komentarz do W Zabrzu trenerski duet. Szwedzki klan w Górniku

  Pomysł odciążenia Lijewskiego uważam za dobry a nawet konieczny tym bardziej że w zespole jest czterech bramkarzy. Jednak uważam że asystenta Lijek powinien dobrać sobie sam. Czy miał wpływ na wybór? jeśli tak to ok. jeśli nie to skutki mogą być odwrotne od zamierzonych. Nie zgadzam się z Prezesem że Szwed zrobił w Zabrzu świetną robotę , jeśli tak to czemu go zwolnił? Pamiętam go jako nieudacznika a cała gra opierała się na tym co zrobi lub nie zrobi Jurasik, ale trzeba też przyznać że współpraca z Jurasikiem do "łatwych" z pewnością nie należała. Został też w Zabrzu zapamiętany jako trener który w trakcie treningu przesiadywał w sekretariacie przy komputerze. Jak będzie? zobaczymy. Jeśli panowie nie będą "rywalizować "między sobą to można będzie pomysł uznać za udany. Coś mi się wydaje że tatuś asystent został dodany do syna bramkarza choć ten też orłem nie jest.

 • Tadeusz Szymczyk napisał/a komentarz do Holendrzy tak napisali o Polakach po meczu z Belgią

  Panie Smolarek, jak pan myśli czego nasi piłkarze się nauczyli w tym meczu? Oddali drugą połowę bez walki bez presingu bez należytego zaangażowania ,jałowe dreptanie na zwolnionych obrotach i czekanie na końcowy gwizdek. Gra w obronie? już w pierwszych 10 min mogło być 2 lub 3:0. Taki mecz nie daje żadnych korzyści, można się tylko kompleksów nabawić-- takie jest moje przekonanie.

 • Tadeusz Szymczyk napisał/a komentarz do Kamil Stoch nie wytrzymał! Dostało się Małyszowi i Tajnerowi

  Za wyniki w pierwszej kolejności jest odpowiedzialny trener , następnie zawodnicy. Brak wyników --trener leci bo nie da się wymienić wszystkich zawodników ale trenera tak. Panie zawodniku Sztoch! To nie zarząd zmienia trenera , a wy zawodnicy wymuszacie zmianę swoimi wynikami bo nikt nie chce (ani sponsorzy ani kibice czy TV) patrzeć i płacić na przeciętniaków. Konsultacje ? owszem powinny być ale to nie zawodnicy powinni ostatecznie decydować z kim będą trenować. Zawodnicy najczęściej bronią trenera jeśli są wyniki i słusznie ,albo takiego który im "pasuje". Niedawno czytałem komentarz jednego z dziennikarzy sportowych ,który stwierdził że fizycznie nie jest Pan w stanie oddać dwóch równie dobrych skoków.Jeśli to prawda to jest co robić i trzeba się wziąć do roboty bo gdzie jak gdzie ale w sporcie nie ma nic za darmo. I jeszcze jedno ; jeśli chce pan trenować z prywatnym trenerem i za to płacić to jestem przekonany że i ten "słaby" prezes wyrazi na to zgodę. Mniej marudzenia więc pracy ,życzę powodzenia i pozdrawiam....

 • Tadeusz Szymczyk napisał/a komentarz do "Nie, nie!". Wypadek Polaków niesie się po sieci

  Więcej religii a mniej WF(sportu) w szkołack podstawowych i sytuacja si.ę poprawi. Więcej wydatków iróżnych darowizn dla kościołów, Rydzyków, Bąkiewiczów kosztem sportu młodzieżowego i na następnych IO nawet tego jednego medalu może zabraknąć, chyba że dołączą nową dyscyplinę sportową(?) bieg z różańcem.

 • Tadeusz Szymczyk napisał/a komentarz do Już wszystko jasne! Oto nowy selekcjoner reprezentacji Polski

  Asystentem ma zostać "fryzjer", będzie odpowiadał za "zrobienie" właściwego wyniku z Rosją...

 • Tadeusz Szymczyk napisał/a komentarz do ME w piłce ręcznej. Jest decyzja ws. protestu Polaków

  Zamiast protestować należało jednego czy dwóch zawodników wysunąć do przodu by uniemożliwić wykonanie tych czterech kroków. Tu jest rola szkoleniowców, powinni przewidzieć taką próbę rozwiązania i wydać odpowiednie dyspozycje. Dwóch szkoleniowców siedzi na ławce nie po to by mogli oglądać mecz z bliska i bić brawo. Sami zawodnicy też muszą używać swych głów. Widząc że trener jest mało kumaty powinni sami taką prostą sytuacje rozwiązać.

 • Tadeusz Szymczyk napisał/a komentarz do Lubański grzmi ws. wyboru selekcjonera. "To nie jest normalna sytuacja!"

  Szukacie daleko a pod nosem jest jeszcze wolny Rychu Czarnecki. Spieszcie się bo konkurencja nie śpi....

 • Tadeusz Szymczyk napisał/a komentarz do Polska - Norwegia

  @Pit7: Przed dwoma laty słyszałem to samo...

 • Tadeusz Szymczyk napisał/a komentarz do Mistrzostwa farsą, a Polacy zaczynają drugą fazę. Rywal wymagający i... uśpiony

  Chciało by się zobaczyć co najmniej wyrównany pojedynek ale po tym co nasz zespół pokazał z rezerwami Niemiec trudno być optymistą.

 • Tadeusz Szymczyk napisał/a komentarz do Mariusz Jurasik wraca do pracy z kadrą

  To był doskonały zawodnik ale trener z niego żaden. Obserwowałem jak prowadził zajęcia w Zabrzu -pożal się Boże.Szkoda młodzieży mają przechlapane. Kolesiostwo kwitnie w tym związku. Czy aby nie należało się zastanowić dlaczego ten " znakomity" szkoleniowiec nie zagrzał miejsca dłużej w żadnym klubie? Z młodzieżą powinni pracować dobrzy fachowcy, ale co tam młodzież byle by koleś miał fuchę..