• 28 MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS

  W dniach 30.06-01.07.2018 r. stadionie im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu gościł lekkoatletów-weteranów, którzy rywalizowali w 28 Mistrzostwach Polski Masters. Przy okazji tej imprezy odbyły się także: 7 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce oraz 1 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce.  Dla (…)

  Więcej

 • CZEKAM NA CHĘTNYCH

  Reprezentacja Polski w kompromitującym stylu zakończyła udział w rozgrywanych w Rosji Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Po żenujących porażkach z Senegalem i Kolumbią przyszedł zwycięski mecz z Japonią. Jednak i w nim postawa naszych piłkarzy unikających walki w ostatnich minutach meczu, dała powód (…)

  Więcej

 • ILE KOSZTUJE LEBRON JAMES ?

  Zakończył się kolejny sezon NBA. W jego trakcie zespołowi Cleveland Cavaliers przytrafiły się porażki z potentatami ligi ale też i wyjątkowo dużo niespodziewanych wpadek z zespołami obijającymi się w dołach tabeli i legitymującymi się bilansem dużo gorszym od nich. LeBron JamesAle cofnijmy się o paręnaście (…)

  Więcej

 • KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE…..

  Czy ktokolwiek z Was wie kim są: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Kamila Karpiel, Joanna Kil. Pewnie nie, ale to wcale nie powinno dziwić. To są nazwiska dziewcząt należących do Kadry Narodowej w Skokach Narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego w sezonie 2018/19. Napisałem DZIEWCZĄT, bo one mają 16-18 (…)

  Więcej

 • ABY JĘZYK GIĘTKI, POWIEDZIAŁ WSZYSTKO, CO POMYŚLI GŁOWA

  Juliusz Słowacki napisał: „…Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”. Już za kilka godzin startują piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji. Biorąc pod uwagę ilość transmisji zapowiadanych przez TVP możemy być pewni, że nie będziemy się nudzić. I nie mam na myśli tylko (…)

  Więcej

 • ZMIANY W NBA

  Co jakiś czas powraca dyskusja na temat reorganizacji fazy PLAY-OFF w rozgrywkach zawodowej ligi koszykówki NBA. Do tej pory kończyło się na dyskusjach. Tym razem jednak może być inaczej. Zwolennikiem zmian jest bowiem osoba mająca w tej sprawie najwięcej do powiedzenia, a mianowicie Adam Silver (Komisarz (…)

  Więcej

 • CO W ANGIELSKIEJ TRAWIE PISZCZY ?

  Poniedziałkowy, poranny rzut oka na ligowe tabele w Europie. Dłuższą chwilę zatrzymałem się na angielskiej Premier League. Wygląda na to, że w zasadzie wszystko już poukładane. Siedem zespołów wydaje się mieć już zapewnioną grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Drużyny z pierwszych czterech (…)

  Więcej

 • „NIE BĘDZIE NIEMIEC PLUŁ NAM W TWARZ…..”

  Wymienionego w tytule Niemca należy traktować umownie, a cytat z napisanej w 1908 roku przez Marię Konopnicką ROTY niech stanowi jedynie tytuł do tematu opisanego poniżej. Z góry więc przepraszam tych wszystkich, którzy poczują się urażeni odniesieniami do tego patriotycznego tekstu. To o czym chcę (…)

  Więcej

 • JA SIĘ JEDNAK BOJĘ

  Niemal w każdej transmisji telewizyjnej meczu piłkarskiej Reprezentacji Polski da się słyszeć pewne charakterystyczne zdanie. Podczas omawiania składu, w którym Polacy wybiegną na boisko, w chwili kiedy wymieniane jest nazwisko bramkarza, słyszymy jeden z poniższych komentarzy: - bramka – to jedyna (…)

  Więcej

 • PORA ZDJĄĆ RÓŻOWE OKULARY

  Minęło kilkanaście dni od zakończenia sezonu w skokach narciarskich. I choć w uszach jeszcze brzmi nam Mazurek Dąbrowskiego odegrany Kamilowi Stochowi za zwycięstwo w Pucharze Świata, pokuszę się o kilka słów komentarza. Będą to moje prywatne przemyślenia często stojące w sprzeczności z ogólnonarodowym (…)

  Więcej