Ponitka zadebiutował w Panathinaikosie. Przegrał wielki mecz

W dwa dni Mateusz Ponitka rozegrał dwa mecze w barwach Panathinaikosu Ateny, debiutując w nowej ekipie. W niedzielę jego zespół przegrał jednak wielki mecz.

PS
Mateusz Ponitka WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
W weekend rozegrany został Superpuchar Grecji, w którym wystąpił nowy zespół Mateusza Ponitki, Panathinaikos Ateny. W sobotę drużyna kapitana reprezentacji Polski pokonała Kolossos Rhodes 72:67. Ponitka spędził na parkiecie 25 minut, zdobył siedem punktów, zanotował dwie zbiórki i cztery asysty.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie Panathinaikos miał w meczu finałowym o Superpuchar, bo naprzeciwko stanęli koszykarze Olympiakosu Pireus.

Pierwsze 20 minut rywalizacji było niezwykle wyrównane. Olympiakos zszedł na przerwę z minimalnym prowadzeniem. Kluczowa okazała się jednak trzecia kwarta, kiedy koszykarze z Pireusu odskoczyli nawet na 13 punktów.

Panathinaikos miał natomiast olbrzymie problemy w ataku i nie zdołał odrobić tych strat. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympiakosu (67:52). Wśród triumfatorów wyróżniał się Moustapha Fall - autor 12 punktów, pięciu zbiórek i pięciu asyst.

Ponitka tym razem zagrał 23 minuty. Obok swojego nazwiska zapisał osiem "oczek" i trzy zbiórki.

Panathinaikos Ateny - Olympiakos Pireus 52:67 (15:18, 19:19, 9:19, 9:11)