ENBL. Nie trafiasz, nie wygrywasz. Przekonał się o tym Enea Zastal BC

Połowicznie udany wyjazd do Tallina zaliczyli koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra. Po wygranej nad gospodarzem, w drugim meczu European North Basketball League musieli uznać wyższość BC Budivelnyk Kijów.

Krzysztof Kaczmarczyk
Przemysław Żołnierewicz WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Przemysław Żołnierewicz
16 strat i 33 procent skuteczności rzutów z gry (w tym 4/23 z dystansu) sprawiło, że podopieczni Olivera Vidina nie wrócą do Zielonej Góry z kompletem zwycięstw w estońskiego Tallina.

O sobotniej wygranej nad BC Kalev Cramo Tallin pisaliśmy tutaj -->> Nie mogli trafić, ale i tak wygrali. Dwie totalnie odmienne twarze Zastalu.

W niedzielę z kolei rywalem był BC Budivelnyk, który niemal od początku nadawał ton rywalizacji. Już w drugiej kwarcie zbudowali dwucyfrową przewagę.

Gracze Enea Zastalu BC starali się do końca odwrócić losy spotkania, ale problemy w ofensywie skutecznie stopowały te pogonie. Rywale finalnie okazali się lepsi, triumfując 74:63.

Alen Hadzibegovic skompletował double-double (14 punktów i 10 zbiórek). Najbardziej w niedzielę "ręka" zawiodła z kolei snajperów: Bryce Alford miał 3/10 z gry, a Dusan Kutlesic 1/10!

Enea Zastal BC Zielona Góra - BC Budivelnyk Kijów 63:74 (16:20, 17:23, 19:17, 11:14)

Punkty dla Zastalu: Alen Hadzibegovic 14 (10 zb), Bryce Alford 11, Aleksandar Zecevic 9, Jan Wójcik 7, Przemysław Żołnierewicz 6, Kareem Brewton 6, Sebastian Kowalczyk 5, Szymon Wójcik 3, Dusan Kutlesić 2, Radosław Trubacz 0.

Show amerykańskiego rozgrywającego w polskiej lidze!

Czy gra w ENBL to dobra decyzja polskich klubów?