Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo beniaminka. Marcin Dutkiewicz zdobył 30 punktów

W meczu rozpoczynającym 13. kolejkę zmierzyły się ostatnie dwie drużyny czekające na wyjazdowe zwycięstwo w Suzuki I lidze. Zgodnie z przewidywaniami po pięciu porażkach przełamała się KKS Polonia Warszawa, która pokonała Start II Lublin 96:70.

Patryk Neumann
Trener Andrzej Kierlewicz Materiały prasowe / Beata Brociek Fotografia-reportaż / Trener Andrzej Kierlewicz
Beniaminek miał pozytywny bilans u siebie (cztery zwycięstwa w siedmiu meczach), ale brakowało mu wyjazdowego sukcesu. Ten przyszedł łatwo, bo zamykający tabelę Start II Lublin nie wzmocnił się graczami z pierwszego zespołu, który w sobotę zmierzy się w Energa Basket Lidze na wyjeździe z Anwilem Włocławek.

Ekipa prowadzona przez trenera Andrzeja Kierlewicza była zdecydowanym faworytem i szybko prowadziła 10:3. Później świetny moment mieli gospodarze. Duet Norbert Ziółko (dziewięć punktów) i Wojciech Nojszewski (siedem) odrobił straty i dał miejscowym prowadzenie 16:15. KKS Polonia jednak błyskawicznie wyjaśniła losy zwycięstwa zdobywając na przełomie pierwszej i drugiej kwarty 20 punktów z rzędu.

Po pierwszej połowie było 48:29. KKS Polonia trafiła w tej części o 10 prób z gry więcej (18/32). Goście mieli 16/22 w rzutach za dwa punkty. W czwartej kwarcie Start II zbliżył się na 58:71, ale rywale podkręcili tempo i zwyciężyli 96:70. W jednostronnym meczu było kilka efektownych występów i to po obu stronach.

KKS Polonia trafiła dziewięć "trójek", a aż 7/13 prób z dystansu wykorzystał Marcin Dutkiewicz, który zdobył 30 punktów. Miał też siedem zbiórek i cztery przechwyty. Damian Cechniak dołożył 12 "oczek" i dziewięć zbiórek. Dla Startu II 24 punkty (5/10 za trzy) zdobył Norbert Ziółko, a Michał Grzesiak rzucił 22 punkty. Miłosz Ziółkowski miał 13 zbiórek (osiem w ataku).

Start II Lublin - KKS Polonia Warszawa 70:96 (16:26, 13:22, 19:18, 22:30)

Start : Ziółko 24, Grzesiak 22, Majchrowicz 9, Nojszewski 7, Wachowicz 4, Ziółkowski 4, Cherepanov 0, Kirwiel 0, Świtacz 0, Turewicz 0.

Polonia: Dutkiewicz 30, Cechniak 12, Piliszczuk 11, Linowski 10, Kierlewicz 9, Szymański 9, Pełka 7, Wieluński 4, Gospodarek 2, Lisewski 2, Anusewicz 0, Szefler 0.