• Skoki

Odpadli dopiero na finiszu. Beniaminek kąsał do samego końca

Dali nadzieję, a potem brutalnie ją zabrali. Trefl Sopot wygrał dziewiąty mecz w sezonie pokonując we własnej hali Rawlplug Sokół Łańcut 83:68. Debiuty zaliczyli Marek Łukomski i Jean Salumu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Żan Tabak i zawodnicy: Wells i Gordon Materiały prasowe / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Żan Tabak i zawodnicy: Wells i Gordon
Spodziewanego pogromu w Sopocie nie było, bo beniaminek długo nie dawał za wygraną i trzymał się dzielnie. Trzy minuty przed końcem goście przegrywali tylko 67:71.

W kluczowych momentach zawodnicy z Łańcuta pudłowali jednak z linii rzutów wolnych, a po stronie Trefla najpierw ważną "trójkę" przymierzył Garrett Nevels, a potem akcję z faulem wykonał Glynn Watson.

Trefl finalnie wygrał różnicą 15 "oczek" i umocnił się w czołówce tabeli Energa Basket Ligi.

Sopocianie zagrali bez kontuzjowanego Wesley'a Gordona, za to po raz pierwszy w końcu mógł pojawić się na parkiecie Jean Salumu - debiut okrasił 11 punktami. Najskuteczniejszy okazał się z kolei Ivica Radić, który skompletował double-double. Ten przy braku Gordona będzie z pewnością mógł liczyć na więcej minut na parkiecie.

Sokół w Sopocie pojawił się z nowym trenerem. Marek Łukomski ograniczył rzucanie zza łuku, a grę swojego zespołu oddał pod totalną kontrolę Corey'a Sandersa i Delano Spencera. Ten drugi nie opuścił parkietu nawet na sekundę.

Rzuty zza łuku mogły jednak okazać się kluczowe dla Sokoła, bo zawodnicy z Łańcuta wykorzystali zaledwie 4 z 22 prób. Niewiele lepiej było na linii rzutów wolnych (10/21 w tym elemencie).

Trefl Sopot - Rawlplug Sokół Łańcut 83:68 (28:19, 24:20, 13:16, 18:13)

Trefl: Ivica Radić 16 (10 zb), Rolands Freimanis 12, Jean Salumu 11, Garrett Nevels 11, Glynn Watson 10, Jarosław Zyskowski 9, Andrzej Pluta 6, Cameron Wells 6, Michał Kolenda 2.

Sokół: Corey Sanders 22, Delano Spencer 17, Raynere Thornton 12, Mateusz Bręk 10, Mateusz Szczypiński 3, Adam Kemp 2, Filip Struski 2, Przemysław Wrona 0.