Szokujący wynik, tylko 102 punkty w hicie

Hit 22. kolejki Suzuki I ligi i jeden z ciekawiej zapowiadających się meczów sezonu zasadniczego totalnie rozczarował. Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych wygrał z Dzikami Warszawa 57:45. Obie drużyny miały spore problemy ze zdobywaniem punktów.

Patryk Neumann
koszykarze drużyny Dziki Warszawa WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: koszykarze drużyny Dziki Warszawa
Górnik Trans.eu Zamek Książ wyprzedził swojego rywala i awansował na drugie miejsce w tabeli. Te zespoły mają po 16 zwycięstw, ale lepszy stosunek małych punktów oraz co istotniejsze na koniec sezonu bilans bezpośrednich spotkań uzyskali koszykarze z Wałbrzycha.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy (41:22). Dziki w pierwszej kwarcie zdobyły tylko siedem punktów. Po zmianie stron niemoc dopadła gospodarzy- sześć "oczek" w trzeciej i 10 w czwartej. Przyjezdni wykorzystali to tylko częściowo zbliżając się na 47:38, ale kolejna fatalna kwarta przekreśliła ich szanse na zwycięstwo.

O to trudno trafiając tylko 12/46 prób z gry, pudłując 10 rzutów wolnych, popełniając 20 strat i wyraźnie przegrywając zbiórkę (39:48). Arinze Chidom uzyskał po 13 punktów (1/9 za trzy) i zbiórek. Miał też sześć asyst i pięć przechwytów. W Dzikach 15 punktów i osiem zbiórek zdobył Mateusz Bartosz.

Lepiej poradziła sobie druga warszawska ekipa. KKS Polonia w połowie drugiej kwarty przegrywała z WKS Śląskiem II Wrocław 18:26. Gospodarze zareagowali zdobywając 17 punktów z rzędu, a po zmianie stron powiększyli przewagę zwyciężając 68:57. Goście wykorzystali tylko 12/27 rzutów wolnych. Double-double osiągnął Damian Cechniak. Center beniaminka do 10 punktów i 11 zbiórek dołożył cztery bloki.

Emocji nie mogło być w pojedynku ostatniej z pierwszą drużyną tabeli. HydroTruck Radom wygrał w Lublinie ze Startem II 95:62. Goście już po pierwszej połowie prowadzili 54:28. Tylko w trzeciej kwarcie przegranej 13:24 pozwolili gospodarzom zniwelować część strat, ale w kolejnej odsłonie odrobili to z nawiązką.

Największa różnica była w rzutach trzypunktowych. HydroTruck trafił 14/33, a Start 2/28 prób. Filip Zegzuła do 22 punktów dołożył po sześć zbiórek i asyst. W zespole gospodarzy double-double (13 "oczek" i 11 zbiórek) skompletował Sebastian Walda. Miał też po pięć asyst i strat, ale trafił tylko 3/13 prób z gry.

Enea Basket Poznań po raz drugi w sezonie wysoko pokonała WKK. We Wrocławiu zwyciężyła 85:72. W pierwszej połowie prowadzenie kilka razy się zmieniało. Po zmianie stron zdecydowanie lepsi goście, którzy mieli nawet 20 "oczek" przewagi. Dla gospodarzy 23 punkty (19 w pierwszej połowie) zdobył Tomasz Ochońko. Dla beniaminka 20 "oczek" rzucił 17-letni Jan Nowicki. Double-double skompletowali doświadczeni Wojciech Fraś (19 punktów, 13 zbiórek a także pięć asyst i cztery przechwyty) oraz Marcin Dymała (13 punktów, 12 asyst).

Wyniki niedzielnych spotkań 22. kolejki Suzuki I ligi:

Start II Lublin - HydroTruck Radom 62:95 (15:26, 13:28, 24:13, 10:28)

Start: Ziółko 14, Walda 13, Kępka 10, Nojszewski 10, Majchrowicz 8, Turewicz 7, Cherepanov 0, Głąb 0, Kirwiel 0, Świtacz 0, Wachowicz 0, Ziółkowski 0.

HydroTruck: Zegzuła 22, Zalewski 14, Jeszke 12, Patoka 11, Pietras 9, Sowa 8, Sadło 6, Formella 5, Rojek 5, Olender 3.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych - Dziki Warszawa 57:45 (19:7, 22:15, 6:15, 10:8)

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Chidom 13, Kordalski 13, Niedźwiedzki 8, Sitnik 7, Majewski 6, Durski 5, Walski 3, Stopierzyński 2, Ratajczak 0.

Dziki: Bartosz 15, Kuźkow 8, Azor 7, Aleksandrowicz 6, Motel 5, Grochowski 4, Czujkowski 0, Griszczuk 0, Janik 0, Komenda 0.

WKK Wrocław - Enea Basket Poznań 72:85 (17:23, 23:20, 17:27, 15:15)

WKK: Ochońko 23, Koelner 18, Kowalczyk 13, Kiwilsza 5, Wilczek 5, Gabiński 4, Rutkowski 4, Ashaolu 0, Matusiak 0, Rosołowski 0, Walczak 0, Zabłocki 0.

Enea Basket: Nowicki 20, Fraś 19, Ciechociński 14, Dymała 13, Stankowski 5, Tomaszewski 5, Wielechowski 4, Andrzejewski 2, Simon 2, Fiszer 1, Bednarek 0, Maćkowiak 0.

KKS Polonia Warszawa - WKS Śląsk II Wrocław 68:57 (16:18, 17:8, 14:12, 21:19)

Polonia: Piliszczuk 11, Cechniak 10, Gospodarek 9, Linowski 9, Pełka 9, Barnes-Thompkins 7, Dutkiewicz 5, Kierlewicz 5, Wieluński 3, Lisewski 0, Szefler 0, Szymański 0.

Śląsk: Góreńczyk 14, Leńczuk 12, Bożenko 9, Bender 8, Siembiga 6, Bereszyński 5, Mindowicz 2, Jamiołkowski 1, Jadaś 0, Piśla 0, Strzępek 0.