Sochan wrócił i rzucił 22 punkty!

Jeremy Sochan wrócił do składu San Antonio Spurs i w swoim pierwszym występie po Weekendzie Gwiazd spisał się świetnie. Polak był najlepszym zawodnikiem drużyny z Teksasu.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Jason Miller / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
Jeremy Sochan pauzował w pierwszym meczu San Antonio Spurs po NBA All-Star Weekend przez problemy z mięśniem czworogłowym. Klub nie chciał ryzykować. Polak dostał dodatkowy odpoczynek. A teraz wrócił i to w wielkim stylu.

Debiutujący w lidze 19-latek zdobył 22 punkty, zebrał sześć piłek i zaliczył dwie asysty. Trafił 8 na 18 oddanych rzutów z pola (1/4 za trzy) i 5 na 7 wolnych.

Sochan był najlepszym punktującym swojego zespołu. To wszystko w 32 minuty, które spędził na parkiecie. Dłużej od niego, dokładnie o pięć minut, grał w sobotę tylko lider ekipy z Teksasu, Keldon Johnson, autor 18 "oczek".

Nie ma jednak przełamania. Spurs doznali już szesnastej z rzędu, a 47. porażki w całym sezonie. To najdłuższe takie pasmo w historii klubu.

Drużyna z Teksasu w sobotę musiała uznać wyższość Utah Jazz. Gospodarze z Salt Lake City po zmianie stron wrzucili wyższe obroty, wygrywając trzecią partię 30:14, a cały mecz 118:102.

- Nie jesteśmy jeszcze zespołem, który gra dobrze przez 48 minut. Mieliśmy dobrą pierwszą połowę, ale nie byliśmy w stanie tego utrzymać i kontynuować. To gra polegająca na spójności i egzekwowaniu - przyznał po meczu trener w rozmowie z mediami trener Gregg Popovich.

Kluczowe rzeczy dla Jazz robił Lauri Markkanen, który 14 ze swoich 27 punktów rzucił w samej czwartej odsłonie. Jazzmani odrobili w tym meczu 14 "oczek" straty do Spurs i odnieśli 31. sukces w kampanii 2022/2023.