BCL: Trzy dogrywki w meczu Kuliga!

Damian Kulig i Jakub Wojciechowski rozpoczęli nowy sezon w Basketball Champions Leauge. Zespoły z Polakami w składzie doznały porażek w 1. kolejce zmagań.

Jacek Konsek
Damian Kulig w barwach Banvitu Newspix / ABACA / Na zdjęciu: Damian Kulig w barwach Banvitu

W spotkaniu grupy C, gdzie rywalizuje Rosa Radom, zmierzyła się Umana Reyer Wenecja z Banvit BC Damiana Kuliga. Turecka ekipa przegrywała już różnicą 18 punktów, odrobiła straty po fenomenalnej czwartej kwarcie, lecz poległa po... trzech dogrywkach 101:108! Ostatecznie Kulig w ciągu 37 minut zdobył 19 punktów (6/11 z gry), miał 13 zbiórek i dwa bloki.

Rywalizujący w grupie B Betaland Capo d'Orlando przegrał na wyjeździe z Gaziantep Basketbol 77:82. Jakub Wojciechowski spędził na parkiecie 23 minuty, lecz nie popisał się skutecznością. Aż dziewięciokrotnie oddawał rzuty w kierunku kosza, jednak tylko dwa doszły celu. Polski środkowy wywalczył ostatecznie pięć punktów, miał dwie zbiórki, asystę i przechwyt.

Od tego sezonu klubowym kolegą Wojciechowskiego jest znany z gry w PGE Turowie Zgorzelec Denis Ikovlev, który w tym meczu też nie błysnął - zaledwie 1/3 z gry i trzy punkty.

Czy Banvit Bandirma wygra rozgrywki BCL?