Hiszpania: kolejny znakomity mecz Mateusza Ponitki. Pozostali Polacy nie zachwycili

Mateusz Ponitka zdobył aż 22 punkty i poprowadził Iberostar Teneryfę do kolejnego zwycięstwa w hiszpańskiej ACB. Tym razem zespół Polaka pokonał Movistar Estudiantes - 77:59.

Piotr Szarwark
Mateusz Ponitka East News / Mariusz Grzelak / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
Mateusz Ponitka po raz kolejny udowodnił swoją wielką wartość na parkietach ligi hiszpańskiej. Tym razem reprezentant Polski był wyróżniającym się zawodnikiem w meczu pomiędzy Iberostarem Teneryfa a Movistar Estudiantes Madryt, a jego zespół dopisał kolejne zwycięstwo i zapewnił sobie udział w Pucharze Króla.

Mecz sam w sobie pozbawiony był spektakularnych historii. Iberostar dominował nad rywalami od pierwszej minuty regularnie powiększając swoją przewagę. Duża w tym zasługa solidnej defensywy, która ograniczyła Movistar do gry na mizernej skuteczności - zaledwie 38-procentowej.

Indywidualnie bohater na parkiecie był tylko jeden. Ponitka zagrał w tym meczu przez niespełna 27 minut, w tym czasie zapisał 22 punkty (9/14 z gry, 4/6 z linii rzutów wolnych), a także zaliczył aż 11 zbiórek. 15 "oczek" dla triumfatorów dołożył Davin White.

Po 17 kolejkach rozgrywek, Iberostar zajmuje piąte miejsce w lidze z bilansem 10-7, a ogromna w tym zasługa 24-letniego reprezentanta Polski.

W niedzielę na parkiety ACB wybiegł też Adam Waczyński. Tym razem strzelec zapisał tylko cztery "oczka" w nieco ponad 15 minut, a Unicaja Malaga pokonała Herbalife Gran Canaria 94:87. Tomasz Gielo do czterech punktów dołożył sześć zbiórek, jednak on akurat nie mógł cieszyć się z wygranej. Joventut Badalona uległ przed własną publicznością UCAM CB Murcia - 62:71.

Czy świetna postawa Mateusza Ponitki w Hiszpanii jest dla Ciebie zaskoczeniem?