Euroliga: pechowa porażka drużyny Waczyńskiego. 9 punktów Polaka

Adam Waczyński zdobył dziewięć punktów dla Unicaji Malaga, która przegrała w 20. kolejce Euroligi z Baskonia Vitoria Gasteiz 83:85.

Jacek Konsek
Adam Waczyński Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Adam Waczyński

Walcząca o najlepszą ósemka Unicaja oddaliła się od tego celu, przegrywając w czwartkowy wieczór z sąsiadem z tabeli. Bohaterem gości okazał się Janis Timma, który na dwie sekundy przed końcem zdobył zwycięskie punkty.

Adam Waczyński długo nie potrafił znaleźć drogi do kosza. Zaczął punktować dopiero w ostatnich sekundach trzeciej odsłony, a w czwartej kwarcie zdobył siedem ze swoich dziewięciu oczek. W ciągu 21 minut spędzonych na parkiecie nasz rodak dołożył także trzy zbiórki i dwie asysty.

Jeszcze więcej emocji dostarczył mecz w Atenach. 10-tysięczna publiczność oglądała kapitalne 45 minut walki, które miały jednego bohatera. Okazał się nim Nick Calathes, który po rajdzie w ostatniej akcji dogrywki trafił rzut na wagę dwóch punktów. Żalgiris, który przegrywał w pierwszej połowie różnicą kilkunastu oczek, pokazał się jednak z bardzo dobrej strony.

Bezproblemowo triumfował z kolei Real Madryt, który nie dał szans outsiderowi rozgrywek ze Stambułu. Królewscy triumfowali 87:68, a kolejny popis dał Luka Doncić. Genialny Słoweniec do 17 punktów dołożył sześć zbiórek oraz pięć asyst.

Wyniki:

Panathinaikos Superfoods Ateny - Żalgiris Kowno 94:93 (29:17, 18:20, 12:21, 24:25, 11:10)
(Calathes 14, Denmon 14, Lekavicius 14 - Kavaliauskas 21, White 17, Pangos 14)

Real Madryt - Anadolu Efes Stambuł 87:68 (20:14, 19:16, 21:17, 27:21)
(Doncić 17, Tavares 14, Carroll 11 - Dragić 18, Brown 12, Dunston 9)

Unicaja Malaga - Baskonia Vitoria Gasteiz 83:85 (21:19, 22:27, 21:21, 19:18) (Nedović 19, Shermadini 12, McCallum 11 - Timma 17, Granger 14, Shengelia 13)