Hiszpania: dobry mecz Adama Waczyńskiego. Pozostali Polacy w cieniu

W niedzielę Unicaja Malaga przed własną publicznością pokonała UCAM CB Murcia (78:67), a do zwycięstwa gospodarzy przyczynił się Adam Waczyński. Słabiej za to spisali się inni reprezentanci kraju.

Piotr Szarwark
Adam Waczyński Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Unicaja Malaga nabrała wyraźnego rozpędu w rozgrywkach hiszpańskiej ACB. W niedzielę zespół Adama Waczyńskiego nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem UCAM CB Murcia (78:67), dzięki czemu przesunął się na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Do przerwy Unicaja wygrywała z Murcią jednym punktem, ale znacznie powiększyła swoją przewagę w trzeciej kwarcie. Pod koniec tej odsłony ekipa z Malagi prowadziła nawet 65:47, dzięki czemu nie musiała do ostatnich minut drżeć o wygraną. Ostatecznie przyjezdni w ostatnich 10 minutach nieco zmniejszyli rozmiar porażki, ale i tak przegrali różnicą 11 "oczek".

Waczyński spędził na parkiecie prawie 21 minut. W tym czasie reprezentant Polski zapisał obok swojego nazwiska 11 punktów (0/1 za dwa, 3/6 za trzy oraz 2/2 z linii rzutów wolnych). Najlepiej wśród triumfatorów spisał się Giorgi Shermadini - autor 16 "oczek".

Zdecydowanie słabiej w 19. kolejce ligi hiszpańskiej zaprezentowali się inni Polacy. Tomasz Gielo zdobył zaledwie dwa punkty w ciągu 18 minut, trafiając tylko 1 z 4 rzutów z gry. Jego Joventut Badalona musiał uznać u siebie wyższość Movistaru Estudiantes Madryt (93:96). To już 15 w tym sezonie porażka zespołu Gielo.

Złą serię trzech kolejnych porażek przerwali koszykarze Tecnyconta Saragossy. Zespół przed własną publicznością zaprezentował ofensywną i skuteczną koszykówkę, triumfując nad Río Natura Monbús Obradoiro - 93:87. Prawie 12 minut w tym spotkaniu rozegrał Michał Michalak i zanotował dla zwycięzców cztery punkty (2/5 z gry), trzy zbiórki, a także jedną asystę.

Jak oceniasz występ Polaków w 19. kolejce hiszpańskiej ACB?