Niedziela w EBLK: Artego zdobyło Wrocław

Artego Bydgoszcz pokonało na wyjeździe Ślęzę Wrocław 67:63 w niedzielnym meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Triumfowały także koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski.

Jacek Konsek
Taisiia Udodenko i Dragana Stanković PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Taisiia Udodenko i Dragana Stanković

Nie brakowało emocji we Wrocławiu, gdzie spotkały się dwie drużyny z czołówki EBLK. Jeszcze na trzy minuty przed końcem czwartej kwarty miejscowe prowadziły 62:60, jednak ostatnie słowo należało do bydgoszczanek. Dwie kluczowe akcje na punkty zamieniły Dragana Stankovic oraz Ziomara Morrison, a w obu przypadkach asystowała niezawodna Julie McBride. Serbska środkowa z 21 "oczkami" i siedmioma zbiórkami okazała się najlepszą zawodniczką spotkania. Terezia Palenikova zdobywając 19 punktów dla Ślęzy wyrównała swój najlepszy wynik w tym sezonie.

Gorzowiankom dawało się nieco więcej szans na zwycięstwo w drugim niedzielnym meczu, ale początek należał do Energi. Świetnie dysponowana była Nirra Fields , która w całym meczu zdobyła 24 punkty. Ostatnia kwarta to popis gry InvestInTheWest Enei, która tę część wygrała 25:14. Ariel Atkins 10 ze swoich 22 "oczek" wywalczyła w ostatniej kwarcie.

Po 11. kolejkach prowadzi niepokonane CCC Polkowice (bilans 10-0). Wykrystalizowała się również pierwsza siódemka, która nie powinna mieć problemu z awansem do fazy play-off. Wydaje się, że o ostatnie miejsce premiowane grą o medale będą walczyć koszykarki z: Łodzi, Lublina i Siedlec.

1KS Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 63:67 (21:18, 12:16, 17:16, 13:17)

Ślęza: Palenikova 19, Udodenko 14, Burdick 11, Kastanek 8, Colson 7, Szybała 4, Dobrowolska 0, Miletic 0.

Artego: Stanković 21, Morrison 14, Międzik 13, Szott-Hejmej 6, Radocaj 2, Poboży 1.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Energa Toruń 84:76 (15:19, 22:15, 22:27, 25:15)

Invest: Atkins 22, Zoll-Norman 19, Juskaite 15, Linskens 7, Papowa 6, Rytsikowa 5, Fikiel 4, Stelmach 3, Prezelj 3, Dźwigalska 0.

Energa: Fields 24, Stankiewicz 17, Svaryte 13, Tłumak 8, Sarauskaite 6, Trzeciak 6, Kunek 2, Begić 0, Diawakana 0, Skobel 0.