Mistrzostwa świata w koszykówce Chiny 2019. Polska - Wenezuela. Co za blok Mateusza Ponitki. Brawo! (wideo)

W swoim pierwszym meczu na MŚ koszykarzy Biało-Czerwoni pokonali Wenezuelę 80:69. Jednym z bohaterów Polaków był Mateusz Ponitka, który dużo punktował, ale popisał się też spektakularnym i skutecznym blokiem na rywalu. Warto zobaczyć tą akcję.

Szymon Łożyński
Mateusz Ponitka Getty Images / VCG / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
W połowie trzeciej kwarty Polacy mieli tylko 7 punktów przewagi nad Wenezuelczykami. Co więcej, piłkę mieli rywale i gdyby trafili "trójkę", to zbliżyliby się do Biało-Czerwonych na cztery "oczka". Nic jednak z tego nie wyszło, a wszystko dzięki Mateuszowi Ponitce.

26-latek wyskoczył mocno w górę, wystawił dłoń i skutecznie zablokował oddającego już rzut za trzy punkty Wenezuelczyka. "Czapa" była efektywna i efektowna, ponieważ Polacy przejęli piłkę. Akcję Ponitki możesz zobaczyć w poniższym wideo, opublikowanym na twitterowym profilu TVP Sport.

Mateusz Ponitka (nagrodzony za sobotnią grę statuetką dla najlepszego koszykarza pojedynku) zabłysnął nie tylko w defensywnie. Znakomicie spisywał się w ataku, w którym zdobył 15 punktów (o jeden więcej miał Michał Sokołowski). W drugiej kwarcie zawodnik Zenitu Petersburg znakomicie wykończył bardzo zespołową akcję Biało-Czerwonych, co również można zobaczyć poniżej.

Drugi mecz na MŚ koszykarzy Polacy rozegrają w poniedziałek, gdy o godzinie 14:00 zmierzą się z reprezentacją Chin, gospodarzami mundialu. Do drugiej rundy mistrzostw świata zakwalifikują się po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Czy polscy koszykarze wygrają także z reprezentacją Chin na MŚ?