Baterie wyczerpały się w decydującym momencie. "Daliśmy z siebie tyle ile mieliśmy i mogliśmy"

Polski Cukier Toruń w ostatnim czasie walczy z rywalami i kontuzjami. Podopieczni Sebastiana Machowskiego we wtorek przegrali po raz trzeci w koszykarskiej Lidze Mistrzów. - Zespół dał z siebie wszystko. Więcej po prostu nie mógł - mówi trener.

Krzysztof Kaczmarczyk
Sebastian Machowski PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Sebastian Machowski
- Można powiedzieć tysiące słów co zrobiliśmy źle w tym meczu, ale to zawsze ciężko grać, gry nie masz w składzie kilku ważnych zawodników - komentuje pojedynek z Dinamo Sassari Kyle Weaver.

"Twarde Pierniki" przegrały 95:113. Wszystko rozstrzygnęło się w czwartej kwarcie, którą Polski Cukier Toruń przegrał aż 15:32.

Pretensji do swoich podopiecznych nie mógł mieć Sebastian Machowski. - Mogę śmiało powiedzieć, że zespół dał z siebie wszystko, całą energię jaką tylko miał - mówi.

Wicemistrzowie Polski po raz kolejny stracili ponad 100 punktów. - Dużo rozmawialiśmy o defensywie. Byliśmy dobrze przygotowani na rywala, a dobrym pomysłem była zona. To ona w drugiej kwarcie pozwoliła nam wrócić, bo było dużo dobrego ataku z obrony - tłumaczy Machowski.

"Twarde Pierniki" muszą walczyć bez kontuzjowanych Karola Gruszeckiego, Damiana Kuliga i Jakuba Schenka. - Mam nadzieję, że już nic złego się nie stanie, a ci kontuzjowani gracze powoli zaczną wracać do gry. Gdy będziemy w pełnym składzie to nasza gra będzie zupełnie inną historią - mówi wprost szkoleniowiec torunian.

- Na razie walczymy tym co mamy. W czwartej kwarcie po prostu zabrakło sił. Daliśmy z siebie tyle, ile mieliśmy, ile mogliśmy - dodaje. Już w piątek do Torunia zawita Asseco Arka Gdynia. Na hit Energa Basket Ligi skład torunian nie ulegnie zmiany.

W Grodzie Kopernika nie zapowiada się na wzmocnienia. - Pracuję z tymi zawodnikami, których mamy zdrowych. Nie mogę odpowiedzieć na pytanie czy ktoś dojdzie do naszego składu czy też nie - odpowiada Machowski na pytania dlaczego w kadrze Polskiego Cukru nie ma wzmocnień.

Gdzie Polski Cukier Toruń potrzebuje wzmocnienia?